Brytyjscy komornicy mają bardzo ograniczone prawa

.

„…Dłużnicy mają naprawdę wiele możliwości obrony przed wierzycielami. Niestety, większość z Polaków przyjmuje politykę strusia. Wielu z Was na pewno pamięta bandyckie sposoby windykacji długów w Polsce. Tak, właśnie bandyckie. Sposoby działania dziesiątek firm windykacyjnych niewiele miały wspólnego z przestrzeganiem przepisów prawa. Te hieny żerowały (i dalej żerują) na braku znajomości prawa przez dłużników. Odrębnym tematem są polskie przepisy prawne dotyczące komorników. Tych ludzi (lub nie ludzi – bo wielu przypadkach nie zasługują na to miano) interesuje tylko własny zysk. Stworzyli państwo w państwie z bardzo ograniczonymi możliwościami kontroli ich działań. W Wielkiej Brytanii system windykacji zadłużenia jest bardziej ludzki i liberalny. Daje obywatelom tego kraju (i wszystkim rezydentom) większe możliwości obrony ich własnych interesów…”Więcejhttp://www.dlugi.co.uk/index.php?zaw=wiedza .

.

Polecam:

– Piotr Ikonowicz: Barbarzyństwo – http://www.stachurska.eu/?p=9937

– Władysław Loranc: Czy biedę można przeczekać – http://www.stachurska.eu/?p=5422

– Dr Jacek Kardaszewski nt neoliberalizmu – http://www.stachurska.eu/?p=10236

.

11 Responses to Brytyjscy komornicy mają bardzo ograniczone prawa

 1. U nas:

  „Wczoraj późnym wieczorem policja zatrzymała kobietę, która zalegała z płatnością 2,3 tys. zł grzywny. Kobietę zatrzymano w jej mieszkaniu, na oczach dwójki dzieci. W ciągu kilku ostatnich godzin w tej sprawie wypowiedzieli się już najważniejsi politycy w Polsce, w tym premier Donald Tusk i Jarosław Kaczyński.

  O sprawie kobiety z Opola jako pierwsza poinformowała „Nowa Trybuna Opolska”, która przedstawiła szczegóły sprawy.

  Według informacji gazety, kobieta zalegała z płatnością kary, którą kilka lat temu wymierzył jej Urząd Kontroli Skarbowej za złe wystawienie rachunku w kwiaciarni. Dług nie został uregulowany po tym, jak kwiaciarnię przejął, a potem zadłużył mąż kobiety, który następnie wyjechał za granicę, gdzie związał się z inną kobieta.

  W czerwcu ubiegłego roku kobieta dostała pismo, w którym poinformowano ją, że odstąpiono od egzekucji, bo opolanka nie pracuje, nie ma majątku, który można zlikwidować, więc komornik nie może ściągnąć długu. Kobieta pokazała pismo funkcjonariuszowi, ale ten dysponował nakazem sądowym.

  Około północy mieszkankę opola odwieziono do izby zatrzymań. Jej dzieci: 2-letnia Julia i 6-letni Kuba, trafiły do pogotowia opiekuńczego…” Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/regionalne/opole/rodzinny-dramat-w-opolu-donald-tusk-i-jaroslaw-kac,1,5288733,region-wiadomosc.html .

 2. „Piętrowy dom w Baryczce przy krajowej „dziewiątce” zamienił się w kulę ognia. Siła wybuchu była tak potężna, że w okolicznych budynkach pękły szyby w oknach. Jak podaje serwis nowiny24.pl, istnieje prawdopodobieństwo, że właściciel wysadził dom, ponieważ nie chciał, by sprzedał go komornik…” Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/regionalne/rzeszow/wybuch-w-baryczce-wysadzil-dom-zeby-komornik-go-ni,1,5543585,region-wiadomosc.html .

 3. http://biznes.onet.pl/komornicze-zniwa,18497,5584927,1,news-detal , komentarze:

  „Mi kiedyś komornik wparował do firmy. Papiery miał na firmę która od 3lat pod tym adresem nie wynajmowała pomieszczeń. Chciał przeszukiwać, nie zgodziłem się(pokazałem swoją umowę najmu), więc wezwał policje. Panowie policjanci nie chcieli słuchać, że postępowanie egzekucyjne nie toczy się przeciwko mojej firmie, tylko wytłumaczyli, że ich to nie dotyczy, oni zapewniają asystę komornikowi i cześć. Przeszukali, oczywiście nic nie znaleźli, nawet nie wiem co to była za firma która wcześniej wynajmowała ten lokal. Napisałem skargę na czynności komornicze – odp: „Wszystko zgodnie z prawem”. Napisałem skargę na policjantów, odp: „Wszystko zgodnie z prawem”. Od tamtego czasu wiem, że żyje w państwie prawa.”

 4. http://moto.onet.pl/raporty/ustawiane-licytacje-komornicze-slupy-manipuluja-przetargami/23gwq komentarze:

  ~CYTAT. 28.01.2014 r. o 18:33 pisze :

  „Komornicy pod słabnącym nadzorem
  DZIENNIK POLSKI 18 mar 2013, 06:32
  Drastycznie wzrosła liczba egzekucji komorniczych. Pięć lat temu komornicy prowadzili 1,7 mln postępowań, a w roku ubiegłym już prawie trzy razy tyle. Równocześnie sądy zasypywane są skargami na działalność komorników ? informuje „Dziennik Polski”.
  Aby się uporać z lawiną 3,4 mln niezałatwionych spraw na koniec 2012 r., minister sprawiedliwości Jarosław Gowin postanowił po raz kolejny zwiększyć liczbę komorników. W listopadzie 1997 roku, gdy wchodziła w życie nowa ustawa o komornikach, działało ich 582. Dziś jest już 1089, a decyzją ministra jeszcze w tym roku ma być 1309.
  Temu lawinowemu wzrostowi nie towarzyszy wzmocnienie sądów zajmujących się administracyjnym nadzorem nad pracą komorników i weryfikacją ich działań. To wielki problem, bo komornik ? jako niezbędny element demokratycznego systemu prawnego ? ma olbrzymią władzę. Brak odpowiedniego nadzoru może skłaniać do nadużyć, tym bardziej, że komornicy są z jednej strony funkcjonariuszami publicznymi, a z drugiej ? prywatnymi przedsiębiorcami, pragnącymi zarobić jak najwięcej.
  Bank Światowy w raporcie „Doing Business” już pięć lata temu (gdy egzekucji było dużo mniej) zarzucił Polsce, że w praktyce nikt skutecznie nie kontroluje komorników.”

 5. Do wyboru, do koloru, gorzej niż koniec świata – u nas – http://biznes.onet.pl/bomba-bte,18488,5602919,1,prasa-detal .

 6. „W 2012 r. średni miesięczny dochód komornika wynosił 46 tys. zł, podaje „Rzeczpospolita”…” Więcejhttp://biznes.onet.pl/praca/dopadna-i-komornika,18493,5650175,5451429,468,1,news-detal .

 7. „Oto kolejna ofiara pazernego komornika z Łodzi! Tym razem urzędnik sądowy upatrzył sobie samochody Katarzyny Walkowskiej (24 l.) z Sieradza (woj. łódzkie). Zabrał jej cztery auta, choć kobieta nie ma długów! Wystarczyło mu to, że wynajmuje ona biuro w budynku, w którym wcześniej firmę prowadził prawdziwy dłużnik!…” Więcejhttp://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kolejna-ofiara-pazernego-komornika-z-lodzizabrali-samochody-za-cudze-dlugi_508958.html .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>