Powody otyłości

.

@ Admin pisze
2009-12-22, 06:38:19 :

?Dlatego od zjedzonego tłuszczu się nie tyje. Tyje się od tłuszczu wyprodukowanego w wątrobie z nadmiaru węglowodanów, białka, alkoholu, octu i całej reszty, która da się zamienić na octan (podkreślenie TS).?

Źródło ? http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3973.from1327512164#new

.

Więcej wypowiedzi @ Adnina ? http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4149.20 :

– „Darek,
jak uzyskać stłuszczoną, marską wątrobę najlepiej tłumaczą w podręcznikach drobiarstwa, gdzie zawsze był (bo nie wiem jak teraz jest) rozdział: ?Tucz drobiu wodnego na stłuszczone wątroby? (to powinna być lektura obowiązkowa dla lekarzy od wątrób!). Z dawki pokarmowej dla kaczek lub gęsi trzeba tylko ustalić sobie proporcję między GSO (Główne Składniki Odżywcze, dopisek TS), skorygować o specyfikę trawienia ptaków, aby wyszło jak najprościej (bezaklohotowo) uzystać u siebie stłuszczoną, marską wątrobę.

PS
Przypominam, że wątroba, to bardzo duży zapas amikokwasów ? natychmiast do dyspozycji organizmu wątroba może zmobilizować około 450kcal czystych aminokwasów i to głównie egzogennych ? czyli to jest więcej, niż wątroba odkłada w glikogenie??
.

.

– ? http://www.nutritiondata.com/help/analysis-help#cp-pyramid ? proszę się zapoznać z ?zaleceniami? dietetycznymi. USDA proponuje np: BTW 10:30:60 w % energii, czyli dietę na początki otyłości bogatych, choć znacznie lepiej się wątroba stłuszcza na diecie beztłuszczowej powodującą otyłość ubogich szczególnie często występującą u Wegetarian, gdy w dawce pokarmowej jest zaniżona ilość białka lub jest ono niskiej wartości biologicznej.

PS
Po szczegóły odsyłam do doskonałej książki: ?Jak nie chorować?? ? gdzie wszystko jest dokładnie wyłożone i potwierdzone piśmiennictwem naukowym w liczbie około 600 pozycji! To najlepsza książka o odżywianiu człowieka, jaką kiedykolwiek napisano! (podkreślenie TS)?

.

– ?Zjawisko? jest opisane jednym zdaniem: ?Brak równowagi między wytwarzaniem triacylogliceroli ich wydzielaniem jest przyczyną stłuszczenia wątroby?, a wyjaśnieniem ? opis dwóch syndromów metabolicznych (patologii metabolicznej) spowodowanych określonymi warunkami środowiskowymi (czytaj: błędami w żywieniu): pierwsze dwa przypadki dotyczą 1 -głodzenia, gdy wątroba gromadzi zapas energii do własnej pracy i 2 ? przejścia na dietę korytkową, gdy ilość tłuszczu egzogennego stanowi od 40 do 60% energii dawki pokarmowej i drugi: gdy występuje syndrom metaboliczny bloku wytwarzania lipoprotein osocza ? czyli VLDL-u ? brak białka do pakowania triglicerydów we frakcję wątrobową ? B-100 (stan charakterystyczny np: dla grubych Wegetarian i cukrzyków typ I). I dalej opis sztucznego wywołania tego zjawiska (stłuszczenia wątroby) przez niedobór choliny, spowodowany w zasadzie niedostatkiem grup metylowych.

Czyli opisywany stan nie ma nic wspólnego ze zdrowiem, a jedynie opisem patologii i nie dotyczy diety wysokotłuszczowej, gdzie jest dostarczane w dawce pokarmowej powyżej 80% energii w tłuszczu ? czyli Diety Optymalnej oraz bardzo dobrej, sprzyjającej zdrowiu diety wysokowęglowodanowej, gdzie na gram białka przypada około 3-i więcej gram węglowodanów, w zależności od swoistego zapotrzebowania energetycznego.

Czy są pytania??

.

– ?A zapomniałem dodać (o czym Harper nie wspomina), że również brak dostępu do wody u zwierząt i powsztrzymywanie się od picia płynów u ludzi na diecie wysokowęglowodanowej, a także blokowanie enzymów glikolizy (kierowanie cukru na szlak pentozowy) oraz w przypadku podawania statyn ? może również być przyczynkiem do stłuszczenia wątroby i (lub)szybkiego tycia !

Wszystko zależy (które geny zyskają przewagę) od podatności genotypu na dany syndrom metaboliczny.

PS
podstawą regulacji genów (unikania syndromów metabolicznych) jest zaś prosta zasada podana przez lek. med. Jana Kwaśniewskiego ? ?nie mieszać paliw?

Szczegóły dla zainteresowanych w książce ?Jak nie chorować??.?

.

ciąg dalszy ? http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4149.40 .

.

Polecam – Jan Kwaśniewski: „Jak nie chorować?” – http://optymalni.org.pl/sklep/?p=productsMore&iProduct=6 .

.

Polecam również:

– Alarmujące statystyki dotyczące otyłych osób – http://www.stachurska.eu/?p=4914

– Amerykanie boją się tłuszczu – http://www.stachurska.eu/?p=8706

– Alkohol na diecie – http://www.stachurska.eu/?p=8609

– Nasycone vs nienasycone, kwasy tłuszczowe – http://www.stachurska.eu/?p=10986

– Dieta wysokowęglowodanowa jest OK!… – http://www.stachurska.eu/?p=9928

– Źródła energii dla człowieka – http://www.stachurska.eu/?p=3383 .

I jeszcze

– Rady specjalistów – http://zdrowie.onet.pl/fotogalerie/najesc-sie-w-swieta-i-nie-przytyc-jak-to-zrobic,5357106,13363440,foto-male.html .

– Książki dr Jana Kwaśniewskiego – http://optymalni.org.pl/sklep/?p=productsList&iCategory=4 .

.

54 Responses to Powody otyłości

 1. OPTY pisze:

  Znalazłem coś takiego w necie http://ek.pl/artykuly/ludzie-ze-stanow-chudna-na-potege/ -poczytajcie i podyskutujemy.

 2. OPTY pisze:

  Na dokładkę http://nslno.odchudzanie-suplement.pl/ – cudawianki ?

 3. OPTY,

  sztampowa reklama cudawianków, jak sam piszesz. Otyli magazynują… węglowodany, gdy magazynują tłuszcz zapasowy wytworzony z nadmiaru węglowodanów itd. Można pisać byle co, byle się wartko czytało?

 4. Renia pisze:

  Ale pod tymi tabletkami podpisuje się IŻiŻ. Jak mogą być tabletki nieszkodliwe, które odchudzają i przy których można jeść co się chce? Jest to normalne? To jest tylko biznes.
  A potem „specjaliści” napiszą, że takie tabletki odchudzające, nieszkodliwe są tylko mitem. Jeśli ludzie po nich zachorowali to są sami sobie winni, że byli naiwni… 😕

 5. IŻiZ sprzedaje usługi. Słuchałam kiedyś w tej sprawie wywiadu. Mówiono że zamawiający opinię płaci za nią. Prosty biznes. Tych opinii było już na kopy, ludzie „wynalazków” suplementowych kupili na miliony złotych i jakoś nadal mogą mieć skłonność. Może dlatego, że jakoby wystarczy tabletki łykać, a niczego uczyć się, ani oduczać, nie trzeba.

 6. Warto wiedzieć co się w wielkim świecie dzieje – http://nowadebata.pl/2011/10/23/gorzki-posmak-cukru/ .

 7. OPTY pisze:

  Czyli cukier pozostanie w użyciu tylko dlatego ,że wąska grupa „producentów-wytwórców” zbyt wiele by starciła .Musiałyby paść całe gałęzie przemysłu a do tego to oni nie dopuszcza , wolą wywolać kolejną wojenkę niżby zrezygnować z niebotycznych zysków Jak zwykle , jak nie wiadomo o co chodzi , to zawsze o to samo, o kasę . Patologia do potęgi n-tej. Tym bardziej teraz rozumiem NT i słowa J. ,że korzeniem zła na świecie jest miłość do pieniądza . Tak ulokowane uczucia prowadzić mogą jedynie do katastrofy , to tylko kwestia czasu.

 8. OPTY pisze:

  Skandal medyczny we Francji. Popularny lek zabił setki ludzi? dzisiaj, 19:25Kolejne kontrowersje wokół gigantycznego skandalu farmaceutycznego we Francji. Lek na odchudzanie najprawdopodobniej zabił setki ludzi. Szef koncernu produkującego specyfik został właśnie formalnie oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci. Ujawniono także, że opóźnia się wypłacanie odszkodowań pokrzywdzonym.

 9. Nemer pisze:

  W nawiązaniu do wypowiedzi OPTY z 6 stycznia 2013 o 13:32
  „Czyli cukier pozostanie w użyciu tylko dlatego ,że wąska grupa ?producentów-wytwórców? zbyt wiele by starciła .Musiałyby paść całe gałęzie przemysłu a do tego to oni nie dopuszcza” pozwalam sobie na wklejenie linku dot., w zasadzie przestępczej działalności cukrowego kartelu –
  http://www.cbc.ca/news/health/story/2013/03/08/f-vp-crowe-big-sugar.html

 10. My klienci jesteśmy traktowani instrumentalnie, ba, wręcz może nas nie ma w wyobraźni producentów… Jedynie nasza kasa w portfelach, która ma się przemieścić do ich portfeli. Cukier, czy inne takie „dobro” to takie cokolwiek co da się ustawić – tu wchodzi marketig by reklamować batoniki, soki, 5 razy wio, wystarczy rzucić okiem na reklamy w tv i innych mediach – na pasie transmisyjnym, którym jest handel?

 11. Jestem otwarty na każdą dysputę oraz sugestie... pisze:

  Np.w niektórych rejonach krajów azjatyckich nie rzadko dochodzi u ludzi do stłuszczenia wątroby, ponieważ żywienie auchtochtonów pozbawione jest często proporcji właściwego tłuszczu, a zastąpione przeważnie węglowodanami, nieraz z mniejszą ilością warzyw.
  I co mamy? Niejednokrotnie widzimy w TV ludzi ((np. Chińczyków) o pokaźnej tuszy. Co nie oznacza, że na naszym kontynencie europejczycy to mają tylko same „płaskie brzuszki”.
  A „winowajca, wiadomo co….

 12. Jestem otwarty na każdą dysputę oraz sugestie... pisze:

  Szanowna Pani Tereso. Cukier teraz jest wszędobylski. Człowiek mający nieco wiedzy w tym temacie, szybko zauważy go niemal we wszystkich „chłamowych” produktach nie tylko w marketach i supermarketach. Spotka go też w małych sklepikach. Wydawałoby się, że z e względu na racje ekonomiczne w produktach jakiegoś pojedyńczego producenta w jego produktach spożywczych tam go nie uświadczy. A jednak…
  I to jest problem, gdyż brak szerokiej edukacji komulowania się węglowodanów w organiźmie ( w których cukier jest pustym i szkodliwym paliwem) powoduje brak świadomości o ich degeneracyjnych skutkach.

 13. Jestem otwarty na każdą dysputę oraz sugestie... pisze:

  Z jednej strony odchudzanie szkodliwym lekiem, a z drugiej strony brak komplementarnej wiedzy jakie spustoszenia mogą powodować węglowodany bez dobrego rozeznania w dietetyce żywieniowej..
  Ostatnio „coś nie coś” niektórzy lekarze „przebąkują” na ten temat, -choćby w miesięczniku „Diabetyk”, ale są to jakieś- jak na razie „pionierskie wysunięcia się naprzód”
  Jak nasza babcia jeszcze żyła, nie zainteresowało lekarza to, że miała z rana nieco wyższy cukier ( niewiele ponad normę). Nie była cukrzykiem! Nie spytał co spożywa na kolację…Ile zjada węglowodanów, chociaż wiedział, że kilka lat wcześniej miała lekki wylew…). A lubiła przeważnie słodkie produkty żywnościowe. I to dla mnie jest wyznacznikiem jak dalece obecna medycyna pozostała w tyle w swoich „aksjomatach” jedynie „archaicum ex catedra..” Jak to się potocznie mówi: „sto lat za Afryką”.
  No i mamy rażącą sprzeczność!

 14. Nemer pisze:

  Panie Władysławie,
  ja kolacji nie jadam w zasadzie a przed badaniem krwi nigdy, weglowodanów spożywam „jak na lekarstwo” a zawsze rano na czczo mam wysoki cukier, z reguły na granicy „normy” i trwa to od lat. Nikt w mojej rodzinie nie cierpi i nie cierpiał na cukrzycę.
  Żaden lekarz nie potrafił mi wyjaśnić dlaczego tak ze mną jest, że nie spożywając przez cały dzień ani grama węglowodanów mam tak wysoki cukier,więc się nie przejmuję. Widac tak ma być i już.

 15. „…W szpitalu 19-latka zrzuciła ponad 127 kg. Lekarze zredukowali dzienną ilość kalorii z 13 tys. do 1500. Udało się wówczas osiągnąć wagę 270 kg. Odkąd została wypisana, usilnie próbuje dostosowywać się do diety. Razem z przyjaciółką Sian w listopadzie przeprowadziła się do mieszkania w Południowej Walii.

  Na początku, z pomocą przyjaciółki dziewczyna przestrzegała diety. Ten porządek został jednak zaburzony, gdy pojawiła się infekcja powodująca bolesne opuchlizny na nogach…”Więcejhttp://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/georgia-davis-znow-tyje-wazy-juz-295-kg/8qlvy .

 16. A jednak się kręci, od czasu do czasu i nie dokładnie, ale warto odnotować – http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/piec-zaskakujacch-produktow-ktore-odchudzaja/5qytg :

  „Wieprzowina, makaron, orzechy? Wszyscy, którzy dbają o linie wiedzą, że produkty te lepiej omijać szerokim łukiem. Przede wszystkim ze względu na pokaźną liczbę kalorii, które zawierają. Prawda okazuje się jednak zupełnie inna ? te produkty pomagają w odchudzaniu!…”

  Odchudzanie się to dieta wysokotłuszczowa, wszak w tym czasie organizm zużywa własne zapasy tłuszczu. I lepiej tego nie zmieniać żeby do nadwagi nie wrócić – http://www.stachurska.eu/?p=3383 .

  Witaminy nadal Onet zaleca pozyskiwać z 5 x wio, a mógłby z żółtek – http://www.stachurska.eu/?p=1659 :)

 17. Renia pisze:

  Przyczyny otyłości:

  „Otyłość nie jest dziedziczna. Dziedziczna jest tylko kuchnia
  przekazywana dzieciom , które później tak samo ją prowadzą, a więc i mają
  takie same problemy zdrowotne jak rodzice.

  W takim tradycyjnym modelu żywienia jest bardzo duża ilość produktów
  węglowodanowych i to one są główną przyczyną otyłości. Przetwarzane są one
  na tłuszcze i odkładane w tkance tłuszczowej. Następną przyczyną otyłości
  jest nadmierne spożywanie produktów białkowych, które w nadmiarze
  przekształcają się aż w 56% w węglowodany a następnie w tłuszcz. A więc nie
  tyjemy z powodu tłuszczu. Możemy jeść tłusto i chudniemy!!! Decydują tu :
  właściwy dobór produktów spożywczych i właściwa ich ilość ustawiona w
  proporcjach. Gwarantuje to nam wiedza polecana przez dr Jana Kwaśniewskiego
  zwana żywieniem optymalnym , czyli przeznaczonym zgodnie z prawami fizyki,
  chemii i biochemii .

  Nigdy tłuszcz w ciele człowieka nie powstanie z tłuszczu zjedzonego w
  pokarmie, ponieważ tkanka tłuszczowa nie zawiera enzymu kinazy glicerolu,
  który jest niezbędny do odkładania tłuszczu. Wręcz przeciwnie. Zjadanie
  nawet dużych ilości tłuszczów bez węglowodanów lub z niewielką ich ilością ,
  powoduje szybkie i znaczne chudnięcie”.

  Teresa Szczepanek- starszy doradca żywienia optymalnego wg wiedzy dr J.
  Kwaśniewskiego.

 18. Renia pisze:

  W tym badaniu wykonawcy wzięli pod wzgląd tylko dobro państwa (oszczędność) a nie dobro społeczeństwa. Przez ten pomysł, żeby osobom z nadwagą (szczególnie taką amerykańską) zalecać fitness, służby medyczne będą miały jeszcze więcej pracy i kosztów… 😕

 19. Renia pisze:

  Suplementacja cholesterolu…

  „We wcześniejszych badaniach, dekady temu, wskazywano na zwiększone prawdopodobieństwo śmierci w populacji o najniższym poziomie cholesterolu”.

  http://pdm.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=66:niedobor-cholesterolu&catid=4:dieta&Itemid=113

 20. „…Przyzwyczailiśmy się uważać, że potrawa, która ma więcej kalorii, bardziej przyczyni się do przybrania kilogramów niż produkty niskokaloryczne. Ale już od wielu lat specjaliści żywienia wiedzą, że nie jest to jedyne kryterium wpływające na wzrost masy naszych ciał…” Więcejhttp://ciekawe.onet.pl/wokolnas/zdrowe-tluste-lody,1,5521982,artykul.html .

  Jak wiadomo nie ma fizjologicznej możliwości by przytyć od zjedzonego tłuszczu – http://www.stachurska.eu/?p=728 , bo jego nadmiar organizm wydala tam gdzie król piechotą chodzi.

 21. Wacław pisze:

  Nie wystarczy podać link i napisać; o jacy głupcy.
  Trzeba się najpierw zapytać; – dlaczego puszczono
  taki komunikat, w jakim celu, kto to mógł zrobić…
  itd itd W każdej głupocie jest cząstka mądrości.
  O pomyłkach lekarskich prawdopodobnie napisano
  dlatego, żeby nas otumanić, przygotować do decyzji
  rządu….

 22. Fakt, Panie Nemer. Szkoda dzieci, ich kondycji.

 23. Renia pisze:

  Tylko kabanosy z tego są jadalne. Reszta to same węglowodany… 😕 Dogonimy USA… 😕

 24. http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/1117707,Epidemia-otylosci-wsrod-dzieci-Problem-w-swiadomosci-rodzicow-

  .

  „Niech dalej pchają drzwi w tą samą stronę… zamiast spróbować w przeciwną…” jak mówi nasza Renia.

  .

  Polecam – http://www.stachurska.eu/?p=4914 .

 25. Regularne, zbilansowane posiłki, umiar w jedzeniu pieczywa, odstawienie fastfoodów i słodyczy.. Niby niewiele, a na prawdę bardzo dużo daje. Wystarczy spróbować na miesiąc. Trzeba tylko uwierzyć, że będą efekty

 26. Zbilansowane? Może uporządkowane?

  – dla diety wysokowęglowodanowej – http://www.stachurska.eu/?p=9928

  – dla diety wysokotłuszczowej – http://www.stachurska.eu/?p=3383 .

  Białko jak i jego jakość, nie tylko ilość, też ma ogromne znaczenie, bo nie tylko otyłość może się przydarzyć, ale i choroby autoimmunologiczne – http://www.stachurska.eu/?p=14527 .

 27. stefan pisze:

  Pani Tereso,

  Jak to jest z tym mieszaniem paliw?
  Można (wg. proporcji) jeść w jednym posiłku W i T, czy całkowicie osobno??

 28. Stefan,

  można :) W i T występują łącznie także w naturze, że przywołam śmietanę, twarogi, czy orzechy, także żółtka.

 29. stefan pisze:

  To co oznacza nie mieszanie paliw, zatem?

 30. Może coś dla przykładu:

  – Dieta wysokotłuszczowa – http://www.stachurska.eu/?p=3383

  – Dieta wysokowęglowodanowa – http://www.stachurska.eu/?p=9928

  – Jak szybko i łatwo zostać cukrzykiem – http://nowadebata.pl/2011/01/17/jak-szybko-i-latwo-zostac-cukrzykiem/

 31. Portal, który wciąż „tyje” od zjadanego tłuszczu – http://facet.onet.pl/dieta/naturalne-spalacze-tluszczu/qfet1 .

 32. „…w grupie, gdzie odsetek 11-latków uważa się za grube, Polska zajmuje pierwsze miejsce. Dzieci otyłe są niedożywione w podobnym stopniu jak dzieci z krajów, w którym brakuje pożywienia lub jest trudno dostępne. Jednym słowem ? jędzą byle co i jedzą to w nadmiarze…” Więcejhttp://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/otylosc-przyczyny-leczenie/n2m2y .

 33. Gavroche pisze:

  Ale za to jak zdrowo przytył. 😉

 34. I nic nie stało na przeszkodzie by w rok przybrać 50 kg 😉

 35. Leczą i edukują, czy jakoś tak: Odkryto przyczynę otyłości – http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1712268,1,odkryto-przyczyne-otylosci,index.html .

  Polecam:

  – Nabijanie w geny? – http://www.stachurska.eu/?p=7719

  – Ponad 60 kg mniej – http://www.stachurska.eu/?p=14492 .

 36. Polecam – https://www.ted.com/talks/peter_attia_what_if_we_re_wrong_about_diabetes?language=en . Są polskie napisy i jest zapis rozmowy z tłumaczeniem na język polski. Pierwsze w Subtitles, drugie w Transcript – okienka pod filmem, po prawej stronie.

 37. OPTY pisze:

  @Teresa
  Skąd my to znamy ?, odpowiem, z książek Doktora a szczególnie z „Jak nie chorować”.

  „Prawidłowe ustalenie przyczyn i skutków sprawia OGROMNĄ różnicę. Błędna ocena będzie oznaczać korzyści dla udziałowców przemysłu farmaceutycznego.(…)” – to przecież sedno nauki Doktora.
  Wystarczająco upokorzyła mnie własna niewiedza.(…)” – ta niewiedza podawana jest jako oficjalna nauka.
  To system zawiódł ciebie… (…)” – i będzie celowo zawodził bo ma w tym interes.

  To takie wyimki , które doskonale pokazują jak to wszystko jest skonstruowane i obliczone na zysk. Dlatego zdrowie to za poważna rzecz , której nie można pozostawić w rękach oficjalnej medycyny jeśli chcemy nie chorować. Oponentów będzie dużo , co ja piszę wrogów co nie miara.

  Teraz przepowiednia Einsteina, która się powoli sprawdza;

  „Obawiam się dnia kiedy technologia pokona człowieczeństwo. Świat będzie się składał z generacji idiotów. ” hahaha ,hehehe

 38. prezio pisze:

  Przedwczoraj 280 gramów pure na noc. Wczoraj 300. Dzisiaj 250, bo snickers 50 g do obiadu, bo dostałem skurczy paluchów w rękach. Przestraszyłem się tych skurczów. Potem przypomniałem sobie, że w południe ściągałem 2 lampy z sufitu w pewnym mieszkaniu, więc te skurcze. Snickers chyba pomógł. Pytanie. Cze mogę tak codziennie węgle na noc? Bo się pięknie chudnie. Co będzie, jak już nie będę miał grama tłuszczu?

 39. To pure było… z tłuszczem? Mogę prosić więcej informacji? Również tych o utracie wagi, mogą się przydać innym osobom.

 40. prezio pisze:

  Ziemniaki gotowane prawie na parze bez tłuszczu. Więc wczoraj rano zero spadku przez tego snickersa, ale dobrze ze nie więcej. Dzisiaj rano minus 0,1 kg, ale wczoraj sąsiadka, która wie jak się odżywiam przyniosła dla mnie szarlotkę, zważyłem 80 gram, więc ziemniaków na noc tylko 150 g. Uważam te 0,1 kg za sukces. Ważę się codziennie rano po kąpieli.

 41. Przed ekscesami – snickers i szarlotka – waga więcej spadała?

  Czytał Pan: Gdy waga nie spada? – http://www.stachurska.eu/?p=12476

 42. prezio pisze:

  300 gram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>