NIE MAM WĄTPLIWOŚCI – TO DZIAŁA!

.
.
„W ubiegłorocznym sierpniowym turnusie w Arkadii na Wybrzeżu Szczecińskim w Międzyzdrojach uczestniczył dr Henryk K. Paszkiewicz. Mieszka na stałe w Niemczech i pracuje jako internista i psychiatra.
.
Jak sam mówi, żywienie optymalne odkrył w 43 roku swojej pracy lekarskiej. Po zapoznaniu się z wiedzą doktora Jana Kwaśniewskiego, zdecydowanie optuje za propagowaniem optymalnego modelu żywienia. Poniżej przedstawiam Państwu list, który od niego otrzymałam. Treść listu zawiera zafascynowanie wiedzą doktora Jana Kwaśniewskiego.
.
***
.
Hipokrates, uznany ojciec medycyny z wyspy Kos, wiedział, że zdrowie i zdrowienie jest zależne od rodzaju żywienia – niech wasze pożywienie będzie lekarstwem. Ta zasada i prawda zostały w praktyce zagubione. Żywienie stało się komercją, a dla niej i zysków szerzy się fałszywe modele żywieniowe, dietetyczne. Do szaleństwa doprowadzono diety odchudzające. W rzeczywistości ogłupiające, oszukańcze dla zdobycia szybkich zysków („w ciągu tygodnia odchudzisz się o kilogramy” ? absurd!).
 .
Niestety, wytyczne i programy medyczne, normy laboratoryjne narzucają lekarzom i konsumentom sterowane żywienie komercyjne; handel żywnością i produkcję nowych środków żywieniowych, wymyślonych dla pieniędzy, a nie dla naszego zdrowia. Szkodliwe żywienie, używki oraz unikanie spożywania produktów naturalnych w rozumnych ilościach i proporcjach, są głównymi przyczynami chorób w naszej cywilizacji komercyjnej i technicznej.
.
Moje lekarskie i osobiste zainteresowania i poszukiwania, a także przypadek /?/ naprowadziły mnie najpierw na literaturę przedmiotu. W Niemczech, gdzie praktykuję jako specjalista medycyny ogólnej we własnej praktyce lekarskiej, a w Polsce jako internista i psychiatra /studia: Akademia Medyczna w Gdańsku, w latach: 1963 – 1969/ natknąłem się na książkę „Geheimarchiv der Ernährungslehre” /Tajne archiwum nauki żywienia/ dr. Ralpha Birchera, w której autor wymienia naukowe opracowania i wyniki badań nad żywieniem w różnych zakątków świata. Wniosek: żywimy się niezdrowo. Niestety przemysł środków spożywczych, handlarze, komercja nie dopuszczają do wprowadzenia zdrowego żywienia. Właściwa wiedza spoczywa w tajnym archiwum. TAJNYM! Abyśmy się nie dowiedzieli, że odżywiamy się chorobotwórczo. Jest głoszona błędna wiedza żywieniowa, a także indoktrynacja /systematyczne wpajanie określonych przekonań/ lekarzy w tym zakresie.
.
Doktor Jan Kwaśniewski, nieugięty bojownik o zmianę tego katastroficznego stanu rzeczy, uzasadnia w swoich książkach – podręcznikach /mam ich dziewięć w mojej bibliotece/ znaczenie i zasady zdrowego odżywiania. Są to opracowania poważne, naukowe, teoretyczne poparte wynikami przeprowadzonych badań, obserwacji, obliczeń etc.
.
Słuszność wiedzy dr. Jana Kwaśniewskiego sprawdziłem biorąc udział jako uczestnik turnusu żywienia optymalnego w Arkadii na Wybrzeżu Szczecińskim w Międzyzdrojach, w sierpniu ubiegłego roku. Bardzo pilnie uczestniczyłem w zajęciach szkoleniowych – w prelekcjach, dyskusjach i konsultacjach indywidualnych. W rozmowach otrzymałem osobiste świadectwa poprawy stanu zdrowia lub wyzdrowienia z wielu chorób (np. cukrzyca, choroba Bürgera, choroba wieńcowa, choroba nadciśnieniowa, otyłość, nerwica, neurodermatitis) – faktycznie! TO DZIAŁA!

A ja sam, jako lekarz specjalista, także profituję z tego rodzaju leczenia. Leczenia „tłustym żywieniem” – zgodnie z wiedzą dr. Jana Kwaśniewskiego, a potwierdzonego w książce „Jedz tłusto i bądź zdrów” Francesco Perugini Billego. W czasie turnusu także doczekałem się zdrowotnych osiągnięć, a mianowicie – pozbyłem się kilku kilogramów, poprawiła się moja kondycja ogólna, włącznie z „apetytem” na długie spacery po plaży. Po powrocie do domu okazało się, że poprawiły się moje wyniki laboratoryjne: trójglicerydy obniżyły się o 190, HDL wzrósł o 4, kwas moczowy o 1,3 mniej, lepsze nerkowe, wzrost żelaza w surowicy krwi (z niedoboru). I – co ważne – bez „zatłuszczenia” wątroby, pomimo spożywania tłustości. Należy jednak pamiętać, że bardzo ważne jest spożywanie właściwej ilości białka /proteiny zwierzęcej bez
roślinnego białka/ i tłuszczu zwierzęcego, z ograniczeniem ilości cukrów /skrobi/.
.

Zasady te były skrupulatnie przestrzegane przez organizatorkę turnusu Annę Kazubę /starszy doradca ŻO/, traktującą każdego uczestnika bardzo indywidualnie, zgodnie z zaleceniami szczecińskiej lekarki optymalnej dr Ewy Kiedrowskiej. Poprawa samopoczucia każdego uczestnika, po dwóch tygodniach pobytu w „Arkadii” /to żadna „sekta”/ była nader oczywista!
Zasługą dr. Jana Kwaśniewskiego jest to, że uwalnia nas z pęt oficjalnych wytycznych żywieniowych, fałszywych proporcji /35-40% węglowodanów/ cukrów – kilogramy warzyw i owoców, które faktycznie nie odżywiają, witaminy wątpliwe w wymęczonych owocach zza granicy. Niestety, lekarze tego nie wiedzą /?/ i pomijają leczenie OPTYMALNYM ŻYWIENIEM (żadna DIETA!), smakowitym jedzeniem o ogromnej skuteczności leczniczej. Niestety, żywią nas KUPCY i HANDLARZE!
.
WIEM, POWIEM i NAPISZĘ: JEDZ OPTYMALNIE, a BĘDZIESZ ZDROWY – żółtka jaj, masło, śmietanę (30-36%), tłuszcz /smalec, tłuste mięso, sery/ i jeszcze trochę węglowodanów. Wtedy Twój organizm otrzyma najlepszy budulec do regeneracji i najlepsze źródło energii.
OPTYMALNI SĄ OPTYMALNIE ZDROWI I ZADOWOLENI.
.
PS. I ponoć już nie chrapię.
.
Henryk Paszkiewicz
internista i psychiatra
Facharzt für Allgemeinmedizin (specjalista medycyny ogólnej)
ur.14.01.1944, lekarz od 1969 r.

 

***
.
Z optymalnym pozdrowieniem
Anna Kazuba”
.
.
.
.
Polecam:
.
– książki dr Jana Kwaśniewskiego – http://optymalni.org.pl/sklep/?p=productsList&iCategory=4
.
– książka dr Francesco Perugini Billego – http://www.stachurska.eu/?p=1386
.
.
.

2 Responses to NIE MAM WĄTPLIWOŚCI – TO DZIAŁA!

  1. Renia pisze:

    Ja też nie mam wątpliwości „TO” działa… 😀

  2. OPTY pisze:

    Ja bym powiedział, że nie mam wątpliwości bo DO i ŻO działa.
    —————-
    Reniu , powiedz mi proszę , skąd bierzesz emotikonki ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>