Jedz kolagen, a nie albuminę

.

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2222.msg33674#msg33674 :

.

Toan 2007-12-06, 17:10:21 pisze:

.

„A tak się zastanawiam na co komu normalnemu znać biochemiczne uzasadnienie dlaczego należy jeść kolagen, a nie albuminę i po jaki gwint każdy ma wiedzieć, że połowa białka w organizmie (czyli około 5-8 kg) to właśnie kolagen, a albumina to nikła zawartość białka w białku organizmu i głównie występuje we krwi (60% białek osocza). A do tego po co każdy ma wiedzieć, że z kolagenu powstanie albumina, a z albuminy – kolagen nie wyjdzie!. Przecież faktycznie DUŻO prościej jest napisać – „niska wartość odżywcza”, bo zapotrzebowanie organizmu jest nikłe na albuminy. Lepiej niektórzy niech sobie wierzą, że tak jest, bo wiedzieć nie MUSZĄ. Wystarczy, że przyjmą do wiadomości, że białko białka jaja jest ble… Sad, a rosołowe białko wyciągowe jest SUPER  Very Happy. I lepszy każdy ochłap mięsa niż ovoalbumina, bo zapotrzebowanie organizmu na pokarmową albuminę jest praktycznie zerowe!.

PS
prócz kolagenu ważnym białkiem organicznym jest globulina, ale na nią też jest nikłe zapotrzebowanie, bo wyjdzie z kolagenu pokarmowego. Dlatego głównym źródłem białka, prócz źółtkowego powinien być kolagen, który prócz mieszanki aminokwasów ma jeszcze w sobie to „coś”  Very Happy!. Kopiuję to również do wątku „co robić z albuminą” – tak dla spokojności  Wink

.

Polecam:

– Dieta Optymalna – http://optymalni.org.pl/sklep/?p=productsMore&iProduct=3

– Żywienie Optymalne – http://optymalni.org.pl/sklep/?p=productsMore&iProduct=14

– Jak nie chorować? – http://optymalni.org.pl/sklep/?p=productsMore&iProduct=6 .

.

9 Responses to Jedz kolagen, a nie albuminę

 1. gość pisze:

  a czy mogę po po prostu jeść żelatynę? bo nie chce mi się gotować

 2. Żelatyna to… puste kalorie – http://www.stachurska.eu/?p=14743 , w odróżnieniu od pokarmu wartościowego biologicznie – http://www.stachurska.eu/?p=17871 .

 3. gość pisze:

  to że żelatyna ma zerową wartość biologiczną białka to wiem (to nawet dobrze bo o przebiałczenie na żo bardzo łatwo )ale mi chodzi tylko o ten klej i chcę ją traktować jako kosmetyk dzięki któremu nie bedę miała zmarszczek

 4. Zerowa wartość biologiczna nie stanowi że to białko nie istnieje w organizmie konsumenta skoro je zjadł. Proszę je wliczać do bilansu dla białek choć pożytek dla organizmu z żelatyny wynosi też zero. To ten zerowy pożytek decyduje o tym że są to puste kalorie.

 5. gość pisze:

  dobrze ale co z tymi zmarszczkami oto też pytałam 😉

 6. Może jadać kolagen i witaminę C wystarczy? – http://www.stachurska.eu/?p=14748

 7. gość pisze:

  jeżeli w końcu uzyskam od pani jasną odpowiedź ze żelatynę z witaminą c to tak wystarczy 😉

Dodaj komentarz