Śmierć pnia mózgu, czyli co?

.
.
.
.
Sylwia ORhminus Kowalska 19.10.2013 r. pisze:
.
.
„Po tym co przeczytałam o Ewie Błaszczyk i jak ocenia stwierdzania śmierci mózgu, czytając ten artykuł, opadły mi ręce. Czyli co lekarz lekarza to może uratować a zwykły człowiek czyli np. ja na to nie zasługuję? A potem taki jeden z drugim będzie jeszcze gadał, że dieta niskowęglowodanowa albo bezmleczna jest zła dla zdrowia. Bez komentarza. link: http://wyborcza.pl/1,76842,5859070,Pocalowalam_Dudka_po_raz_przedostatni.htmlas=1
.
.
.
Polecam i ja, ze względu na wielowątkową opowieść o kondycji naszej współczesnej medycyny w tym i odżywiania. O żółtkach, szpiku nikt tam nie słyszał… O Żywieniu Optymalnym tym bardziej.  Dzieci we mgle? Ze swymi okrutnymi zabawkami…
.
.
.
Polecam:
.
– W TVP1 o wypowiedzi prof. Jana Talara – http://wiadomosci.onet.pl/kraj/organy-do-przeszczepu-pobierane-od-zywych/sd093 . Nie na temat?
.
.
.
– Chore serce wyleczyłam w domu – http://www.stachurska.eu/?p=8109 .
.
.
I książki Doktora Jana Kwaśniewskiego polecam – http://optymalni.org.pl/sklep/?p=productsList&iCategory=4 .
.
.

28 Responses to Śmierć pnia mózgu, czyli co?

 1. Renia pisze:

  Straszne… ile zwykły człowiek się liczy? Gdzie przysięga Hipokratesa?

 2. Wieść niesie, że „Przysięga Hipokryty”. Może nie bez racji?

 3. „…Amerykański psychiatra ?stworzył? ADHD w 1968 roku. Jego naukowe badania nad ADHD miały niewątpliwie jeden sukces ? przyczyniły się do wzrostu sprzedaży leków. Eisenberg zajmował znaczące stanowiska: w latach 2006-2009 zasiadał w Komisji do klasyfikacji chorób DSM V i ICD X Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, otrzymał nagrodę Ruane Prize za badania psychiatryczne dzieci i nastolatków. A przede wszystkim ? był liderem w dziecięcej psychiatrii przez ponad 40 lat.

  Może to brzmieć nieprawdopodobnie, ale ?stworzyć? chorobę nie jest trudno ? wystarczy sięgnąć do źródła, czyli do zespołu decydującego o klasyfikacji chorób (DSM ? klasyfikacja zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego lub ICD ?Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych). Na takiej klasyfikacji opiera się później reszta świata. Amerykańska psycholog Lisa Cosgrove odkryła finansowe powiązania między przemysłem farmaceutycznym a zespołem członkowskim, który miał decydować o klasyfikacji chorób DSM-IV. Według Lisy i jej współpracowników, 56% zasiadających w zespole członkowskim DSM miała owe powiązania, jeszcze gorzej wyglądała sytuacja w przypadku zespołu do ?Zaburzeń Nastroju? i ?Schizofrenii i Innych Zaburzeń Psychicznych? ? tu 100% członków czerpało korzyści finansowe ze współpracy z przemysłem farmaceutycznym. Powiązania są szczególnie wyraźne, gdy pierwszą ?linią leczenia? są leki. W kolejnej edycji (DSM-V) sytuacja jest podobna.” Więcejhttp://3obieg.pl/wymyslil-adhd-dla-pieniedzy .

 4. http://www.lowcarbfriends.com/bbs/nutritional-ketosis-high-fat-low-carb/811223-high-fat-nk-80-15-5-september-version-3.html :

  RebeccaLatham 11.09.2013 r. pisze:

  „At 5’6″. Dr. Jan Kwasniewski, author of The Optimal Diet, would say that you should be eating between 61 and 74 grams of protein per day.

  And this from Drs. Phinney and Volek: 0.7 to 0.9 grams of protein per pound of ideal body weight. So if your goal weight is 150 pounds, you should eat between 105 and 135 grams of protein daily.

  For myself, I found that eating in that higher range that Phinney and Volek recommend did not work for me for weight loss or staying in a ketogenic range, and caused higher blood sugar than I would like.

  So I chose Dr. Kwasniewski’s formula. It works for me.”

 5. „Amerykanie zamierzają dopuścić wykonywanie przeszczepów narządów pozyskanych od dawców z wirusem HIV ? informuje ?Nature?. Mają je otrzymywać wyłącznie osoby będące nosicielami tego drobnoustroju…” Więcejhttp://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1691517,1,amerykanie-beda-przeszczepiac-narzady-od-dawcow-z-wirusem-hiv,index.html .

  Przypomnę:

  – O odporności na drobnoustroje – http://www.stachurska.eu/?p=2073

  – Chora Afryka – http://www.stachurska.eu/?p=7421 .

 6. „…Niedawno ujawniono m.in. w Austrii i Wielkiej Brytanii kilka przypadków zachorowań na raka, po otrzymaniu przez pacjentów nowego narządu. Lekarze albo przeoczyli komórki nowotworowe mikroskopijnych rozmiarów, albo nie poinformowano ich o chorobie nowotworowej dawcy…” Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/swiat/bomba-zegarowa-dotyczaca-przeszczepow-narzadow/jx1yc .

 7. „43-letni sparaliżowany Szwed usłyszał w szpitalu rozmowę lekarzy, planujących usunąć jego organy. Okazało się, że mężczyzna, choć nie mógł się poruszać, był całkowicie świadomy. Teraz, gdy wraca do zdrowia, złożył skargę na medyków ? informuje „The Telegraph”…” Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/swiat/byl-sparalizowany-ale-slyszal-lekarze-chcieli-usunac-moje-ograny/3m6gr .

 8. „…Przy rozcinaniu ciała ?zmarłego? i w czasie pobierania narządów odnotowuje się skok ciśnienia, przyspieszony puls oraz reakcje bólowe. Z tego powodu 1/3 brytyjskich lekarzy podaje ?zwłokom? środki przeciwbólowe.

  W latach 90 prof. Keith Andrews udowodnił, że ?wegetatywni? pacjenci są świadomi, wiedzą jak się nazywają, ile mają dzieci, jaką muzykę lubią, a jakiej nie, a mimo to są lekarze, którzy twierdzą, że ci ludzie nie żyją lub że są ?warzywami?. Takich ludzi są tysiące, tysiące narządów się ?marnują?, więc rodzi się pokusa, żeby uznać ?trwałą utratę ŚWIADOMOŚCI? jako nowe kryterium orzeczenia śmierci…” Więcejhttp://kefir2010.wordpress.com/2013/10/09/ujawniam-prawde-o-transplantacjach-material-mrozacy-krew-w-zylach-18-zglos-sie-do-centralnego-rejestru-sprzeciwow-inaczej-pobiora-twoje-narzady-na-zywca/#comment-116842 .

  ==========

  „…Cztery miesiące później w wywiadzie dla stacji NBC Zachariasz wyznaje: „Słyszałem, jak ogłosili mnie martwym. Cieszę się, że nie mogłem wstać, bo tak bym ich pogonił, że wyfrunęliby przez okno”. W rodzinnym miasteczku witano go jak bohatera, mieszkańcy myśleli, że skoro wrócił ze świata umarłych, to zdarzył się cud. Ale dr Paul Byrne, amerykański neurolog zajmujący się dylematami związanymi ze śmiercią mózgową, zapewnia, że żaden cud się nie zdarzył: „Chyba taki, że nie pobrano mu organów, zanim był w stanie zareagować. On był żywy”. I stawia pytanie: „Jak wielu innych dawców jest w podobnej sytuacji, to znaczy giną, gdy pobiera się im narządy?”…” Więcejhttp://tygodnik.onet.pl/kraj/zwloki-z-bijacym-sercem/mpbn0 .

  😯 ❗

 9. Z dzisiejszego wywiadu z Ewą Błaszczyk:

  Jak jest karmiona?

  – Ma PEG-a, czyli dostaje posiłki bezpośrednio do żołądka. Ale trzeba dbać o to, żeby był nacisk na szczęki, bo inaczej cała rehabilitacja na nic, trzeba walczyć z tzw. gotyckim podniebieniem.

  Gotyckie podniebienie?

  – Wysokie i wąskie, potem są wady zgryzu, wady wymowy. Ola ma specjalny aparat.

  Je coś doustnie?

  – Tylko papki, np. zmiksowane banany czy owocowe desery. Ale to bardzo długo trwa, bo w trakcie jest odkrztuszanie. Ona się nie może zachłysnąć, bardzo, bardzo powoli walczy się o każde połknięcie. Tak że jest co robić cały dzień.”

  Całośćhttp://wyborcza.pl/magazyn/1,141464,16824174,Swietnie_spi__nawet_sie_przeciaga.html?utm_source=agora&utm_medium=nlt&utm_campaign=magazyn-swiateczny . Polecam.

  .

  Dlaczego nie rosół z żółtkami i masłem? Oraz zasobne w ten składnik jarzyny i owoce jagodowe dla witaminy C niezbędnej do syntezy kolagenu? Polecam: Ciągle się uczymy – dzieci są najważniejsze – http://www.stachurska.eu/?p=10202 .

 10. OPTY pisze:

  Teresko ! – bo nie !

 11. „…Bo nie ma pewności, kiedy ta śmierć następuje?

  Nie ma pewności i nie ma zaufania do tego kogoś, kto taką decyzję podejmuje. (?) Najtrudniejsze do zdiagnozowania są te stany zawieszenia, przebywania na krawędzi życia i śmierci. Na początku, kiedy podtrzymuje się funkcje życiowe, to doświadczeni neurolodzy zawsze mówią: trzeba czekać. Robić swoje i czekać. Czekać, żeby ta decyzja nie była pochopna. Jak trafiłam na dr. Barbarę Szal Karkowską, która Olę ratowała, a Ola miała płaskie EEG, to dr powiedziała: nie takie płaskie żeśmy tutaj oglądali. Trzeba czekać. I zaczęło się falować.

  Kiedy?

  Po wielu miesiącach. Musiał zejść obrzęk mózgu. Trzeba mieć wielką cierpliwość. Jak się lekarzowi choć raz pacjent obudzi po roku, to się już nie ma on już tendencji do wydawania takich łatwych wyroków.” Więcejhttp://m.wprost.pl/tylko-u-nas/id,421202/Ewa-Blaszczyk-nie-oddam-swoich-organow.html .

 12. „43-letni sparaliżowany Szwed usłyszał w szpitalu rozmowę lekarzy, planujących usunąć jego organy. Okazało się, że mężczyzna, choć nie mógł się poruszać, był całkowicie świadomy. Teraz, gdy wraca do zdrowia, złożył skargę na medyków ? informuje „The Telegraph”…” Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/swiat/byl-sparalizowany-ale-slyszal-lekarze-chcieli-usunac-moje-ograny/3m6gr#.U0EOlji9Mxo.facebook .

 13. Rosyjski informatyk podda się przeszczepowi głowy. „To dla mnie jedyna szansa”

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75400,17724909,Rosyjski_informatyk_podda_sie_przeszczepowi_glowy_.html#ixzz3WvZ0vqRH .

 14. „…Wiadomość pierwsza: wszystkie narządy, jakie można pobrać od jednego dawcy mają wartość 2 mln $!
  Druga wiadomość jest taka, że nie wszystkie pobrane narządy przeznaczone są do ratowania życia…” Całośćhttps://jarek-kefir.org/2013/10/09/ujawniam-prawde-o-transplantacjach-material-mrozacy-krew-w-zylach-18-zglos-sie-do-centralnego-rejestru-sprzeciwow-inaczej-pobiora-twoje-narzady-na-zywca/

  ===============

  „Zgodnie z ustawą z dnia 01 lipca  2005 pobrania komórek, tkanek i narządów ze zwłok ludzkich można dokonać, jeżeli osoba zmarła nie wyraziła za życia  sprzeciwu.
   Sprzeciw należy zgłosić osobiście lub listownie w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów w Centrum Organizacyjno- Koordynacyjnym ds. Transplantacji w Warszawie na formularzu, który można otrzymać w zakładach opieki zdrowotnej lub na stronie internetowej http://www.poltransplant.org.pl.
   Po dokonaniu zgłoszenia w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów, osoba zgłaszająca otrzyma listem poleconym potwierdzenie wpisu do Rejestru.
  Sprzeciw jest skuteczny od daty wpisu do rejestru , która będzie uwidoczniona na potwierdzeniu.
  Jeżeli formularz będzie źle wypełniony, sprzeciw nie zostanie zarejestrowany, o czym osoba zainteresowana zostanie powiadomiona listownie.
   Moc prawną ma również noszone przy sobie własnoręcznie podpisane oświadczenie sprzeciwu  lub oświadczenie ustne złożone  w obecności dwóch świadków pisemnie przez nich potwierdzone.
   W przypadku małoletniego lub innej osoby, która nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, sprzeciw może wyrazić za życia przedstawiciel ustawowy tej osoby. Małoletni powyżej lat 16 lub inne osoby, które nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych, mogą same wyrazić sprzeciw….”

  Formularz – http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html

 15. „CyberOko wyciągnęło ze „stanu wegetatywnego” dziesiątki osób. Po latach zamknięcia w swoim ciele pacjenci przemówili, żaden nie poprosił o śmierć…”

  Całośćhttp://wyborcza.pl/Jutronauci/7,160052,22659158,prosze-popatrz-na-mnie.html

 16. gavroche pisze:

  Albo sobie wymyślił, taki z niego biznesmen. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>