Prof. Grażyna Cichosz o diecie Kwaśniewskiego

.

„…W Polsce od ponad 40 lat dominującym poglądom dietetycznym przeciwstawia się Jan Kwaśniewski. Jak ocenia Pani jego poglądy i działalność?

W opinii dietetyków i lekarzy tzw. dieta optymalna dr Jana Kwaśniewskiego nie zapewnia odpowiedniej ilości związków mineralnych i witamin. Oczywiście nie jest to prawdą, bowiem w wysokobiałkowych produktach spożywczych oprócz białka i tłuszczu obecne są wszystkie witaminy i minerały, w dodatku w formie biodostępnej. W mięsie (świeżym, nieprzetworzonym) a także w twarogach , serach dojrzewających, jajach obecne są wszystkie witaminy rozpuszczalne w wodzie oraz bezcenne dla zdrowia, biologicznie aktywne witaminy rozpuszczalne w tłuszczu (A, D, E, K).

Dieta Kwaśniewskiego zapewnia wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jej zaletą jest to, że ogranicza apetyt, jest bardzo sycąca dzięki tłuszczom. Tłuszcz po strawieniu w jelicie cienkim, przetwarzany jest w wątrobie na tzw. ciała ketonowe, których poziom we krwi odczytywany jest przez mózg jako jeden z kilku sygnałów sytości. Właśnie dlatego, stosując tę dietę, je się bardzo mało. W USA w jednej z klinik neurologicznych dzieci ze schizofrenią, padaczką, depresją leczy się dietą wysokotłuszczową tzw. ketogenną/ketogeniczną.

Prawdą jest, że dieta Kwaśniewskiego na dłuższą metę obciąża wątrobę, ale też prawdą jest, że doskonale reguluje metabolizm. Proporcje kwasów tłuszczowych nasyconych, jedno- i wielonienasyconych w tkance tłuszczowej człowieka i w smalcu wieprzowym są niemal identyczne a skład aminokwasowy mięsa wieprzowego i białka z mięśni człowieka też jest taki sam. Nie bez powodu prof. Religa sztuczną zastawkę otrzymywał z tkanek świnki.

Trzeba pamiętać, że zarówno białka, jak i tłuszcze ograniczają apetyt. I właśnie dlatego zaleca się ograniczanie spożycia białka (bo syci) i tłuszczu ( jest jeszcze bardziej sycący). Przecież przemysł spożywczy ma interes w tym, żebyśmy jedli jak najwięcej. Dieta wysokowęglowodanowa to biznes dla branży spożywczej, a przy okazji farmaceutycznej. Stosując w diecie tzw. żywność masowego rażenia nie obejdziemy się bez suplementów. Skutki diety wysokowęglowodanowej to nie tylko otyłość i cukrzyca typu 2. To także zagrożenie dla funkcjonowania centralnego układu nerwowego (rosnąca zachorowalność na schorzenia neurologiczne i neurodegeneracyjne)…” Więcejhttp://nowadebata.pl/2011/04/23/nie-bojmy-sie-cholesterolu/ 

.

Polecam:

– Ludzkie zaćmienie – http://www.stachurska.eu/?p=13498

– Wątrobę masz tylko jedną – http://www.stachurska.eu/?p=5910

– Zaraza wysokowęglowodanowa – http://www.stachurska.eu/?p=992

– Życie to białko – http://www.stachurska.eu/?p=3439

.

7 Responses to Prof. Grażyna Cichosz o diecie Kwaśniewskiego

 1. Chutor1 pisze:

  Czy dwie prawdy?

  „Prawdą jest, że dieta Kwaśniewskiego na dłuższą metę obciąża wątrobę,” Prof. Cichosz

  „Najbardziej oszczedzaja watrobe tluszcze nasycone, o dlugich lancuchan. Tylko one omijaja watrobe i sa kierowane, droga naczyn chlonnych, bezposrednio do krwi.” Dr. Kwasniewski – Dieta optymalna, rozdzial dot. marskosci watroby

  Czy te dwie wypowiedzi swiadcza o roznicy pogladow, odnosnie tlustej diety i zdrowia watroby, pomiedzy Prof. Cichosz i Dr. Kwasniewskim? A moze sa one zbiezne w odniesieniu do ludzi w wieku powyzej 200 lat?

 2. Gavroche pisze:

  Świadczą tylko o tym, że pani profesor chciałaby, aby wilk był syty i owca cała.

 3. Przy brydżowym stole mówią: Niebogaty gra na raty…

 4. Kangur pisze:

  Pani profesor nic by nie chciała, Ty Edyto swego czasu wymalowałaś złotą księgę wpisami jako Monika f i Kodar. To są twoje wpisy gigatrolu za które otrzymałaś książeczkę, ciekawe co teraz dostajesz? znizkę na psychotropy?:
  http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3092.0
  http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4281.0

 5. Kangur,

  nie może Pan się opanować? Ja znam Renię osobiście :) I miło mi.

 6. Renia pisze:

  Teresa, on teraz nie pisze o mnie. Wszyscy, na wszystkich forach i blogach, są według niego Edytami. Ja bym takie wypowiedzi likwidowała, po co sobie blog zaśmiecasz? Niektórych takie stwierdzenia mogą zdezorientować…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>