Prof. Majewska: Kolejny skandal szczepieniowy

.

Dostałam mailem wypowiedź prof. Marii Doroty Majewskiej, cytuję:

.

„Szanowni Państwo,

Jak widać w załączonym tekście, kartele farmacji nie ustają w wojnie wypowiedzianej polskim dzieciom i rodzicom.  Zapowiadane zmiany w programie szczepień wprowadzą nowe, bardzo toksyczne i całkowicie zbędne szczepienia do kalendarza obowiązkowych szczepień w Polsce, i Polacy będą zmuszeni do pokrywania ich kosztów z publicznych pieniędzy.  To nic innego jak nowy podstępny podatek, gdzie publiczna kasa będzie przesyłana na konta obcych koncernów przemysłowych i ich lobbystów.  Mussolini nazywał takie układy faszyzmem.

W NFZ brakuje funduszy na konieczne zabiegi i leki dla ludzi ciężko chorych (w szpitalach dzieją się dantejskie sceny, gdzie pacjenci biją się o leki czy prawo do operacji), a państwo lekką ręką chce wyrzucać publiczne pieniądze na nikomu niepotrzebne, bardzo drogie szczepionki, które nie chronią przed żadnymi chorobami, lecz zabijają i okaleczają zdrowe dzieci. 

Kiedy świat zachodni, a także Chiny, Japonia, Indie, Rosja, Brazylia i wiele innych krajów odchodzi od masowych szczepień, bo wreszcie do polityków dotarło jak są one zbędne i szkodliwe, skorumpowani polscy posłowie chcą rozszerzyć szczepieniowy terror i łupienie obywateli w Polsce.  

Rodzice i wszyscy rodacy, którym zależy na zdrowiu młodego pokolenia i całego społeczeństwa, powinni głośno protestować przeciw temu jawnemu medycznemu przekrętowi. (Tu chodzi wyłącznie o wielkie zyski karteli farmaceutycznych i ich lobbystów.)  Polska jest zbyt biedna, by marnować publiczne pieniądze na zbędne i szkodliwe pseudomedyczne preparaty przeznaczone dla zdrowych, i jest demograficznie zbyt zagrożona, by godzić się na zatruwanie swych dzieci coraz większą ilością toksycznych szczepień.  Oczywiście, kto chce się szczepić, ten ma do tego pełne prawo, lecz społeczeństwo nie może być zmuszane do płacenia za jego kaprysy, głupotę czy ignorancję.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zapowiada-sie-rewolucja-w-szczepieniach-dzieci,wid,17097754,wiadomosc.html?ticaid=113f9b ”

 

49 Responses to Prof. Majewska: Kolejny skandal szczepieniowy

 1. prezio pisze:

  Oczywiście w tej wypowiedzi same wielkie słowa. W odośniku konkrety. Panią Majewską epidemia tyfusu plamistego pewnie by nie przekonała. Co ja mówię. Byłby to dowód na nieskuteczność szczepionki. Cholera, taki głupek ze mnie. Jeżeli będzie szczepiło państwo, będzie dużym odbiorcą szczepionki, będzie mogło wybrać dostawcę. Już wiem choremu na koklusz się nie pomaga. Mama go nie zaszczepiła, a to przecież jej dziecko. Własne dziecko. Marematyki i polskiego też mama nauczy, bo walczy też na pewno z przymusem szkolnym. A Pani ją promuje. Można walczyć z wprowdzeniem nowych przymusowych szczepień ale nie z tą Panią.

 2. http://kobieta.onet.pl/dziecko/zdrowie/szczepienia-hejty-przeciw-lajkom/4dvgd , komentarze:

  ~xxx 16,12,2014 r pisze:

  „Oświadczenie woli

  Będąc rodzicami i zarazem pełnoprawnymi opiekunami naszego syna Imię ur. xx.xx.200Xr, po zapoznaniu się z wykazem niepożądanych odczynów poszczepiennych zawartym w załączniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych z dnia 23 grudnia 2002 r. (Dz. U. Nr 241, poz. 2097, z 2005 r. Nr 232, poz. 1973), będąc świadkami tragedii jaka spotkała naszych krewnych, których dziecko doznało powikłań poszczepiennych rzutujących na jego dalszy prawidłowy rozwój, powołując się na zapisy w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 19 grudnia 2002 r. w sprawie wykazu obowiązkowych szczepień ochronnych oraz zasad przeprowadzania i dokumentacji szczepień (Dz. U. Nr 237, poz. 2018, z 2004 r. Nr 51, poz. 513, z 2005 r. Nr 69, poz. 624, z 2006 r. Nr 36, poz. 254, z 2007 r. Nr 95, poz. 633) a w szczególności § 9.1 mówiący iż: „Kwalifikacyjne badanie lekarskie oraz wykonanie szczepienia u osoby, która nie ukończyła 6 roku życia lub osoby ubezwłasnowolnionej, można przeprowadzić tylko w obecności przedstawiciela ustawowego lub opiekuna faktycznego tej osoby.” – nie możemy zgodzić się na narażenie zdrowia i życia naszego dziecka, w związku z czym nie wyrażamy zgody na poddanie naszego dziecka szczepieniom przewidzianym w „kalendarzu szczepień”.”

  ==========

  Szczepienia obowiązkowe, bo zysk? – http://www.stachurska.eu/?p=3161 .

 3. Gavroche pisze:

  Słusznie.

 4. Churo1 pisze:

  „Oswiadczenie woli”

  Uzurpowanie prawa zycia i smierci nad dziecmi przez kartele farmaceutyczne
  i ich rzadowych lokai jest wbrew rodzicielskiej woli. Kiedys takie prawo
  istnialo w starozytnym Rzymie ale nalezalo ono do ojca rodziny.
  JPII wolal o powrot do europejskich korzeni. Takim przydatnym korzeniem
  i na czasie jest nalozenie infamii na przemysl szczepionkowy i ich zarzady.
  Starodawna infamia to nic innego jak wyjecie ich spod ochrony prawa.

 5. prezio pisze:

  My Optymalni wiemy, że naz nic nie zarazi. A oni niech się nie szczepią niech chorują, niech się zarażają. Zobaczą nas. Oni chorują na Odrę a my nie. Jak to robicie, zapytają. A, my tylko się inaczej odżywiamy. A jak? Tak. To ja też chcę tak. Sprytna taktyka. Przecież na DO żadna szczepionka nie wywoła żadnych ubocznych skutków.

 6. Gavroche pisze:

  No tak, Optymalni są też odporni na promieniowanie jonizujące, trucizny, zranienia i kraksy samochodowe 😉
  Lewitują, widzą przez ściany i leczą przez drut :)
  Preziu, co Ty dzisiaj jadłeś?

 7. prezio pisze:

  Gavroche, dzięki za poparcie.

  Rano 5 żótek z 1/4 kostki masła. W pracy – dziś – śliwkę w czekoladzie. Po południu 30 dkg boczku ciut kichanej kapusty i trzy małe Jonathany. Nie wyrzucę jabłek, bo siostra wcisnęła mi koszyk tego. Ale wczoraj byłem na opłatku, gdzie wypiłem około 6 kieliszkó wódki i zjadłem 2 dzwonka karpia. Wszystko nadplanowo. I to mogło mi zaszkodzić. Wracając do głównego tematu dziecka szczepione umierają od tych szczepień a lekarze nie chcą tego przyznać, bo są oczywiście w mafii szczepionkowej.
  Potem te komisje, które stwierdzają brak związku, bo też są w tej mafii. Mi również zdrętwiała ręka po jakimś szepieniu, ale wiedziałam że to normalna reakcja. I choć nie byłem wtedy na DO przeżyłem.
  I pani Stachurska promuje tutaj panią Profesor, która udawadnia, że szczepionki częściej zabijają w Polsce niż gruźlica. No nie grużlica. Gdyby wynaleziono szczepionkę na raka, panią Majewską by ludzie przełączali na inny kanał. Psrtyk, pstryk. A z nią panią Stachurską, jakby pisała: nie, nie, nie szczepcie się, tylko dieta pomaga. I choć pewnie pomaga, to zaszczepiłbym się. I pan pewnie też, a nawet pani Majewska.
  Te obowiązkowe szczepienia wprowadzono zdaje mi się za komuny, więc o jakiej komercji mowa.

 8. Vera pisze:

  @prezio
  Ataki tych co wiedzą lepiej i potrafią tylko pluć na innych to rzecz normalna. Dlatego powinieneś wiedzieć, że nie jesteś sam w swoim widzeniu problemu. Niestety, rozumu nauczyć ich może tylko nieszczęście, kalectwo albo śmierć własnych dzieci. Ale i tak winy szukać będą u innych.
  Tym nie mniej problem istnieje i jest wynikiem wielkiego sukcesu szczepionek. Sukces był tak wielki, że w pewnym momencie liczba powikłań okazała się być większa niż zachorowań. Normalne jeśli ta druga dąży do zera. I w tej sytuacji konieczne jest zastanowienie i zmiana podejścia. Nie wiem, może czasowa rezygnacja, inna forma, może coś w zamian. Może testy wrażliwości. Zresztą nawet same metody szczepień ewoluują i to nie są już wulgarne końskie zastrzyki jak 60 lat temu. Ale oczywiście zamiast się zastanowić, co kosztuje wysiłek umysłowy, łatwiej zacząć oskarżać jakieś koncerny czy sprzedajnych polityków. Stąd moja propozycja do mądrali: Zamiast szczuć na innych wymyślcie coś lepszego.
  Niestety cała ta histeria antyszczepionkowa jest wynikiem braku wykształcenia matematycznego czyli statystyki. Bo tylko ktoś bardzo prymitywny będzie wrzeszczał o wielkim zagrożeniu dzieci, oczywiście popartym paroma przykładami, kiedy okazuje się, że przypadki powikłań występują raz na 20 tysięcy a szansa zachorowania to jeden do 100. No ale jeśli połączy to się ze stosunkiem do nielubianej władzy i próbuje przy tym ugotować własną polityczną zupkę tu hurraa!

 9. Gavroche pisze:

  Mój Boże!
  Ja ta ludzkość przetrwała bez obowiązkowych szczepień?!
  Łatwo pitolić bzdury jeśli to jedno dziecko na 20 tysięcy nie jest własnym.
  A jeśli akurat jest, punkt widzenia zasadniczo się zmienia, droga pani Vero :)

 10. Deipnosophist pisze:

  Wszystko musi być obowiązkowe! Socjaliści najchętniej scedowaliby obowiązek prokreacji na państwo, ale jeszcze się trochę wstydzą. Na razie zajęli się dziećmi. Przyjdzie pora na resztę. Wiadomo: socjaliści chcą naszego dobra, ale my mamy go coraz mniej. Odwieczny dylemat :(

 11. Gavroche pisze:

  A jakby odłożyć te dęte, polityczne banały, to tak zwyczajnie, po ludzku, nie wolno robić ludziom krzywdy, nawet jednemu na 100 tysięcy.

 12. Deipnosophist pisze:

  * tak zwyczajnie, po ludzku, nie wolno robić ludziom krzywdy, nawet jednemu na 100 tysięcy

  Najlepiej zakazać robienie krzywdy ustawą. Pośrednim etapem są obowiązkowe szczepionki, końcowym etapem chów klatkowy i prokreacja subsydiowana przez państwo.

 13. Gavroche pisze:

  Ja mówiłem o odłożeniu banałów na bok.
  Ludzie doskonale odróżniają dobro od zła, nie trzeba im tylko przeszkadzać.

 14. Deipnosophist pisze:

  * nie trzeba im tylko przeszkadzać.

  I słusznie, niestety niektórzy tutaj uważają, że ludzie są za głupi, żeby zdecydować o zdrowiu własnego dziecka, a jednocześnie wystarczająco mądrzy, by w wyborach powszechnych wybrać polityka, który zmieni system polityczny w taki sposób, że będziemy mieli tutaj drugą Wenez.., wróć, Szwecję.

 15. Gavroche pisze:

  Nie tylko tutaj, wszędzie są tacy, którzy uważają tak czy siak.
  A politycy już dawno nie potrzebują wyborców.
  Żaden system nie był doskonały, ale w każdym można sobie znaleźć w miarę wygodną niszę.
  Na tym kończy się moje rozeznanie w polityce, więc niestety nie posiłujemy się czyja prawda jest prawdziwsza :)

 16. Deipnosophist pisze:

  * Nie tylko tutaj, wszędzie są tacy, którzy uważają tak czy siak.

  problem w tym, że ludzie tutaj uważają tylko „siak”, dodatkowo podpierając to swoim optymalizmem, co czyni dyskusję czasem jałową, czasem zabawną 😉

  * A politycy już dawno nie potrzebują wyborców.

  W obecnym systemie politycy potrzebują wyborców, aby ich legitymizowali , czyli potrzebują pożytecznych idiotów, dzięki którym będą nazywać się demokratycznie wybranymi :)

  * Żaden system nie był doskonały, ale w każdym można sobie znaleźć w miarę wygodną niszę.

  To prawda, choć jeśli Pani Vera zostanie politykiem i zdecyduje, że trzeba szczepić wszystkich wszystkim, to nie ma zmiłuj. Albo Pani Stachurska nałoży na Ciebie podatek 80-110 procent, jeśli miałeś to (nie)szczęście, że udało Ci się do czegoś w życiu dojść.

 17. OPTY pisze:

  „Szczepienia są chemiczną lobotomią ” , powiedział chyba” najgłupszy” w tak razie człowiek XX stulecia B. Russell
  Nobla dostał „genialny” grzebacz w ludzkim mózgu zw. lekarzem – doktorem -ponad 50 tys. ofiar i nikt się nawet nie zająknął ,że to była wielka pomyłka jeśli nie zbrodnia na ludziach. Podobnie jest z ” wojną cholesterolową ” i innymi żywnościowymi pomysłami spaczonych umysłów naukowych zdawałoby się.

  ” Jest jeden sposób aby zabić kapitalizm; podatki , podatki i jeszcze raz podatki ” ,napisał genialny „ekonomista świata”, znawca ekonomii dokonując analizy zabójczego dla ludzi K.Marks. Co potwierdził z psychologicznego/psychoanalitycznego punktu widzenia E.Fromm , twierdząc nie bezpodstawnie ,że ekonomia jako sposób na życie dla ludzi jest chorobą śmiertelną. I kończąc Ikonowiczem , „Albo zostanie kapitalizm albo ludzkość.”

  W suplemencie; Gandhi

  ” Świat jest na tyle duży aby zaspokoić wszystkich , ale na tyle mały aby zaspokoić CHCIWOŚĆ JEDNOSTKI. „

 18. Vera pisze:

  @Zatęchły Deidupek
  Widać, że fetor z gumowych kaloszy jakim Deidupek zatruwa blogi przez wypróżnianie tu swojego dziurawego chlewika umysłowego z neoliberalnej gnojówki nie pozwala mu nawet na zrozumienie komentarzy o których się wypowiada. To nawet nieźle pasuje do poziomu menela z paryskiego wychodka. Dobrze się uzupełniają. Dużo wyzwisk, żadnych argumentów i nic na temat. Mentalność i rozumienie świata na poziomie epoki kamienia rozłupanego. Zgodnie z definicją dei…

 19. Deipnosophist pisze:

  ? Jest jeden sposób aby zabić kapitalizm; podatki , podatki i jeszcze raz podatki ?

  W punkt! Dlatego realna skala opodatkowania w Polsce sięga 83 proc., ale wiadomo, że panuje tu kapitalizm :) Skoda tylko, że ten piekłoszczyk nie nakazał płacić podatków od głupoty, socjaliści w końcu poszliby z torbami.

 20. Deipnosophist pisze:

  Wyzwiska z ust socjalisty to miód na moje serce :) Ale nawet w tej kakofonii wyzwisk socjalista musi kłamać, bo inaczej nie byłby socjalistą. Otóż czytamy:

  Deidupek zatruwa blogi

  Pani Vera jak zwykle się myli. Wypisuję się tylko tutaj, mogą czuć się Państwo zaszczyceni :)
  buziaki :*

 21. Vera pisze:

  Zacytujmy
  „o Dei nie warto wspominać bo to peryferia intelektualne współczesnego świata oraz ideowe pobojowisko wykarczowane przez akolitów jednowymiarowej, neoliberalnej w każdym wymiarze, rzeczywistości”

 22. Deipnosophist pisze:

  Socjaliści są z kolei zawsze w awangardzie POSTĘPU, różnie to się nazywa, w zależności od mądrości etapu, dlatego przyjmijmy jedną nazwę dla różnych okresów: postępaki. O mnie nikt nie musi wspominać, tym bardzie o moich ideach. Dla mnie najlepiej, żeby było jak najwięcej socjalizmu, bo ten konserwuje podziały społeczne i nikt jeszcze w socjalizmie się nie dorobił, chyba że złodziej :) A mi konkurencja nie jest potrzebna, dlatego walczcie dalej o socjalizm, jak najwięcej socjalizmu, czy jak to tam to teraz nazywacie. Parafrazując mistrza Vonneguta, Niech Was Bóg błogosławi, drogie Postępaki.

 23. OPTY pisze:

  „Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.” Tako rzecze Dei-dupek za swym „miszczem” .
  I to jest niepokojące, jak długo jeszcze trwać będzie nawiedzanie tego forum przez obłąkanego pseudo znawcy wszech rzeczy . Źródło usytuowane w mózgu dozgonnym dostarczycielem głupoty.

 24. Vera pisze:

  @Opty
  Tak długo jak długo Kuria (kościelna albo partyjna) będzie to finansować.
  Zastanów się nad skrzywioną mentalnością typa, który miesiącami czyta i komentuje wszystko tylko po to żeby innym zrobić na złość. Ja bym tego mentalnie nie wytrzymała bo to niszczy przede wszystkim moją własną osobowość. Siedzieć i dzień za dniem pisać złośliwości tylko żeby zatruwać blog. Nic tu nie ma do osiągnięcia, żadnej satysfakcji z osiągnięć. Nikogo nie przekona bo to, co myśli to średniowiecze. Tylko dlatego, że szkodzenie sprawia mu przyjemność. Chyba, że płacą albo jest to typ mentalności w porównaniu z którym poetka Zuzanna M to bardzo sympatyczna osobowość.
  P.S. Wywiad Marcina Króla w GW zawiera mądre zdanie: Dyskusja z głupim o głupotach też ogłupia. A tu nie ma dyskusji tylko przerzucanie piłeczki. Zadziwia mnie, że Stachurska traci na to czas.

 25. Deipnosophist pisze:

  Zastanów się nad skrzywioną mentalnością typa, który miesiącami czyta i komentuje wszystko tylko po to żeby innym zrobić na złość

  Nie robię tego na złość nikomu, tak jak osoba obserwująca rybki w akwarium nie robi im tego na złość. Czytuję Was, bo z ciekawością obserwuję różne skrajności na tym świecie: lewackie, nacjonalistyczne, religijne etc. I obserwuję, jak przedmiot badań reaguje na różne bodźce. Tu mamy dwa w jednym, bo pewna forma mesjanizmu (optymalizm), skrzyżowany z prymitywnym socjalizmem, co daje ciekawe połączenie. Bankructwo socjalizmu zostaje usprawiedliwione „niewłaściwą czynnością umysłów ludzkich”, bo przecież najlepszy system nie może zbankrutować, więc musi istnieć wyższa przyczyna. Stąd postulat stworzenia „socjalizmu mądrych”, czyli żywiących się zgodnie z pewnymi wytycznymi, co uniemożliwi popełnienie „błędów i wypaczeń”. Jak opowiadam znajomym, to nie wierzą :)

 26. OPTY pisze:

  ?Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.? Tako rzecze Dei-dupek za swym ?miszczem? .
  Źródło usytuowane w mózgu dozgonnym dostarczycielem głupoty. Na badania trzeba udać się ale do psychiatry i opowiedzieć o swoich akwariowych zdolnościach obserwacyjnych .
  „Jak opowiadam znajomym, to nie wierzą :) ” . Ja też nie uwierzyłbym, że można być aż tak porąbanym jak obserwator , któremu wydaje się ,że nawet jakiś znajomych nie porąbańców ma.

 27. OPTY pisze:

  A tak w ogóle to temat jest inny.
  ?Szczepienia są chemiczną lobotomią ? , powiedział chyba? najgłupszy? w tak razie człowiek XX stulecia B. Russell
  Nobla dostał ?genialny? grzebacz w ludzkim mózgu zw. lekarzem ? doktorem -ponad 50 tys. ofiar i nikt się nawet nie zająknął ,że to była wielka pomyłka jeśli nie zbrodnia na ludziach. Podobnie jest z ? wojną cholesterolową ? i innymi żywnościowymi pomysłami spaczonych umysłów naukowych, zdawałoby się.

  Tu jest problem , o którym świat medycyny już zdaje się zapomniał i chce zapomnieć swoje wszystkie pomyłki/ofiary zalegające milionami na cmentarzach całego świata.
  Komuś , komu się coś zdaje bo tak go skutecznie poprzekształcano( dał się tak wyrolować intelektualnie ) na wszelkich uczelniach, zapomina o samodzielnym myśleniu i krytycznym stosunku do pseudo osiągnięć naciąganych badań medycznych , farmaceutycznych i żywieniowych.

  I jest tak jak w zdaniu H. Arntzena , ” NAJNIEBEZPIECZNIEJSZA JEST GŁUPOTA NIE NIEWIEDZY , LECZ WYKSZTAŁCENIA. ”
  Prof. W. Sedlak mówił coś podobnego i jeszcze dosadniej o ” lampionach nauki „. Sens jednak pozostaje ten sam.

  Doktor Kwaśniewski zadał kłam nauce w dziedzinach szczególnie zawiązanych ze zdrowiem/chorobami człowieka ale nie tylko, dlatego teraz tak nie pasuje to tym wszystkim „prze-kształciuchom „.

 28. Deipnosophist pisze:

  OPTY
  Czytał

  To powyżej to jakiś oksymoron. Przecież on te swoje cytaty kopiuje z jakichś śmiesznych forów. Sam go złapałem na cytowaniu sfabrykowanych słów Tocqueville’a, które ogłasza tu jako „proroctwo”. Żeby nie było, on sam raczej tego nie wymyśla. Po prostu bezkrytycznie przekleja, co gdzieś znalazł, ale zero myślenia krytycznego uniemożliwia jakąkolwiek weryfikację treści, które później uznaje za prawdy objawione.

 29. OPTY pisze:

  ?Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.? Tako rzecze Dei-dupek za swym ?miszczem? .
  Źródło usytuowane w mózgu dozgonnym dostarczycielem głupoty.

 30. Deipnosophist pisze:

  OPTY pisze:
  Grudzień 18, 2014 o 12:06
  A tak w ogóle to temat jest inny.
  ?Szczepienia są chemiczną lobotomią ? , powiedział chyba? najgłupszy? w tak razie człowiek XX stulecia B. Russell

  Falsyfikat: http://pl.wikipedia.org/wiki/Falsyfikat

  Co B. Russell powiedział o szczepionkach:
  https://books.google.pl/books?id=Lm58AgAAQBAJ&pg=PA64&lpg=PA64&dq=Vaccination+was+%28and+by+some+still+is%29+objected+to+as+unnatural+Russell&source=bl&ots=BoxL-TeBRZ&sig=5jSO5gBSlIOIsveYJJTyt7i9Fno&hl=pl&sa=X&ei=GfmTVJCtBNfYaoGbgOAF&ved=0CCAQ6AEwAA#v=onepage&q=Vaccination%20was%20(and%20by%20some%20still%20is)%20objected%20to%20as%20unnatural%20Russell&f=false

  https://books.google.pl/books?id=Lm58AgAAQBAJ&pg=PA622&lpg=PA622&dq=Science+has+already+conferred+an+immense+boon+on+mankind+by+the+growth+of+medicine.+In+the+eighteenth+century+people+expected+most+of+their+children+to+die+before+they+were+grown+up.+Improvement+began+at+the+beginning+of+the+nineteenth+century,+chiefly+owing+to+vaccination.&source=bl&ots=BoxL-TeCTY&sig=tFgKohVkE1gF6VEnjlsBnrio5Dw&hl=pl&sa=X&ei=kPmTVLy5LszSaJnlgOAD&ved=0CCUQ6AEwAA#v=onepage&q=Science%20has%20already%20conferred%20an%20immense%20boon%20on%20mankind%20by%20the%20growth%20of%20medicine.%20In%20the%20eighteenth%20century%20people%20expected%20most%20of%20their%20children%20to%20die%20before%20they%20were%20grown%20up.%20Improvement%20began%20at%20the%20beginning%20of%20the%20nineteenth%20century%2C%20chiefly%20owing%20to%20vaccination.&f=false

  Przypomina mi to sfabrykowany cytat z Engelsa przytaczany przez Kwaśniewskiego. Widać konfabulacja w pewnych środowiskach jest normą.

 31. OPTY pisze:

  „Dieta, zastrzyki i nakazy sądowe będą wytwarzać od bardzo wczesnego wieku rodzaj charakteru i osobistych przekonań, które władze uznają za pożądane, tak aby każda krytyka władzy była psychologicznie niemożliwa (…) Stopniowo poprzez selektywną hodowlę, genetyczne różnice pomiędzy rządzącymi a rządzonymi wzrosną tak, aż staną się niemal różnymi gatunkami. Bunt plebsu stanie się na tyle niemożliwy, na ile niemożliwe jest zorganizowane powstanie owiec przeciwko praktyce jedzenia baraniny.”
  – Bertrand Russell, Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, „Wpływ nauki na społeczeństwo”, 1953.

  Swoją drogą ciekawie na ten temat pisze R. Sheldrake w ostatnio przełożonej na polski książce o naukowych para-dogmatach ,” Nauka – wyzwolenie z dogmatów”.

  Jesteśmy już bardzo blisko ” Dieta , zastrzyki….”( szczepionki to też zastrzyki ) , pewnie że lobotomia to zabieg innego rodzaju ,ale skutki ?
  Gdzieś się znim spotkałem ale proszę wybaczyć , teraz nie pamietam już kiedy i gdzie . Nie jestem zwolennikim przypisywania tak wybitnym ludziom jak B. Russell jakichkowiewk rzeczy , których nie powiedzieli lub napisali, żeby było jasne.
  Cytat B.Russella jest na tyle powszechny w przestrzeni netowej ale i w publikacjach klasycznych ,że każdy znający częściowo lub nie znając przeogromnej twórczości tego człowieka , może wziąć go za prawdziwy. Nie będę się upierał przy nim ale ja go nie stworzyłem i nie wepchnąłem w jego usta lub publikacje.

  http://naturalhealthconsult.wordpress.com/2010/03/10/szczepieniaczyli-skad-ten-pomysl-cz-5-tezec/

  „NIE ISTNIEJE IMMUNIZACJA NA TOKSYNY.

  Ssaki znoszą trucizny gorzej lub lepiej,niektóre gatunki tolerują więcej toksyn z danego rodzaju,inne mniej,ale uodpornienie na toksyny nie jest możliwe.

  Przepięknie ujął sprawę berliński toksykolog,Louis Lewin,30 lat po odkryciu Behringa (ktory jednak bardzo rzadko miał chwile jasności),noblisty zresztą (nic nie sprzedaje tak dobrze produktu,jak noblista;-)),który urobił hipotezę,że ?ludzkie ciało może tworzyć antytoksyny?.Lewin pisał:

  ?W naszych czasach wierzyło się,że możemy w tych obszarach cokolwiek wyjaśnić.Ale wszystkim tym próbom musi brakować odniesienia do rzeczywistości,wartości rzeczywistej,bo wszystkie je można podważyć.Nie ma żadnej, chemicznie znanej trucizny (toksyny),która wprowadzona zwierzętom w ciągu dowolnego czasu pozwoliłaby stworzyć we krwi antytoksynę,która miałaby właściwości w jakikolwiek sposób unieszkodliwić truciznę lub też zapobiec jej działaniu.Dowiodłem,że u zwierząt mających sporą odporność na niektóre trucizny,ta właściwość nie leży we krwi i jeżeli serum z ich krwi przeniesiemy do organizmu innego zwierzęcia,nie ochroni ich ono przed zatruciem?.

  Co teraz ?”

  Czy to nie dotyczy wszelkich szczepionek ? Moim skromnym zdaniem wszystkich ,zresztą Doktor również jednoznacznie pisał o tych sprawach. Pisał o układzie odpornościowym , który w organizmie właściwie odżywianym sam sobie bez szczepionek radzi z wszelkimi infekcjami . Oczywiście organizmy skutecznie osłabiane przez pokolenia będą potrzebowały w pewnych warunkach pomocy w postaci szczepionek, niekoniecznie wszystkie bo każdy organizm jest inny i nie może jedna i ta sama szczepionka być skuteczna dla różnych objawów choroby .
  Ale czy tzw. szczepienia profilaktyczne są tak skuteczne jak nam wmawiają, tu zastanowiłbym się głęboko ,wiedząc teraz więcej o skuteczności Diety Optymalnej i jej wpływie na wzmocnienie naszej immunologii.
  W 2008 poczas pracy na działeczce rozciąłem sobie kciuk piłą tarczową na uchwycie . musiałem udać sie szybko do chirurga celem zszycia rany i oczywiście zaszczepiono mnie przeciw tężcowi . A co ? miałem wykrzyczeć ,że nie zgadzam się bo jestem na diecie optymalnej ?
  No a dalej pewnie jest tak, jak w przytoczonym artykule.
  ————–
  Teraz co do fabykowania cytatów przez Doktora. Akurat jestem w trakcie czytania ” Rodu ludzkiego ” Staszica i sprawdzam na ile to ma miejsce w przypadku Doktora , jest tak jak pisze w swoich książkach, oczywiście po uwspółcześnieniu stropolszczyzny Autora. J.Kwaśniewski nie fałszuje Staszica . Za Engelsa też się wezmę, trudno spamiętać wszystko co ludzie napisali dosłownie.
  Jeśli chodzi o konfabulownie , to bardzo bym prosił aby nie zaliczać Doktora do takich ludzi , jego twórczość broni się sama po mimo tego że są takie czy inne odchyłki od normy optymalnej ,że tak powiem. W przeciwiństwie do niektórych historyków dzięki którym historia jest zestawem uzgodnionych kłamstw , mówiąc za klasykiem zw. ” Bogiem wojny”.
  Bo zdrowie to jest za poważna rzecz żeby ją zostawić tylko w rękach lekarzy.

 32. OPTY pisze:

  Badania naukowe nie pozostawiają złudzeń ? dzieci nieszczepione są zdrowsze niż szczepione
  Posted on 23/02/2012 by astromaria
  Tę prawdę należy przekazywać wszystkim napotkanym rodzicom i osobom planującym rodzicielstwo. Dość zatruwania naszych dzieci toksynami pod pretekstem dbałości o ich zdrowie. Szczepienia nie chronią przed chorobami, nie dają odporności, a co gorsze rujnują zdrowie. To już jest pewne i potwierdzone. Czas przestać chować głowę w piasek i czas przestać wierzyć (sprzedajnym) autorytetom. Jeśli chcesz postępować prawdziwie RACJONALNIE trzymaj swoje dzieci jak najdalej od ?służby zdrowia? i strzykawek.

  Instytut Roberta Kocha bardzo dokładnie (naprawdę bardzo rzetelnie i z zachowaniem wszelkich wymogów naukowości) przebadał w Niemczech reprezentatywną grupę 18 tysięcy dzieci i młodzieży, uzyskano 1500 danych od każdego dziecka, dzięki czemu uzyskano obiektywny obraz stanu ich zdrowia. Badania objęły również tematykę szczepień, ale oficjalne wyniki nie uwzględniały powiązań między zdrowiem a szczepieniami. Do tej pory ?suche? (nieprzetworzone) dane nie były podawane do wiadomości publicznej, ale tym razem można je było kupić za 90 euro. Kupiła je informatyczka Angelika Kögel-Schauz i sama dokonała obliczeń. Porównała stan zdrowia dzieci szczepionych i nieszczepionych i zauważyła wielkie różnice w podatności na alergie, nieznaczne jeśli idzie o zaburzenia neurologiczne i bardzo znaczące przy problemach z mową. Dzieci nieszczepione dużo rzadziej potrzebują okularów i rzadziej cierpią na skoliozę (mój syn, który miał bardzo poważny, zagrażający życiu NOP miał problemy ze wzrokiem i skoliozę; pozostali dwaj nie mieli tych problemów). Dzieci nieszczepione nie mają skoliozy, natomiast 5% szczepionych ma bardzo poważne problemy z kręgosłupem, nawet wymagające gorsetu i gipsu. Różnice w zachorowalności za zapalenie ucha były wręcz drastyczne (oczywiście na niekorzyść szczepionych). Im więcej szczepień u dziecka w danym roku, tym więcej infekcji różnego rodzaju: przeziębień, problemów żołądkowo-jelitowych itp.

  Szczepienie jest zabiegiem medycznym i jednocześnie naruszeniem ciała (również nietykalności cielesnej). Aby lekarz nie był pociągnięty do odpowiedzialności karnej pacjent musi wyrazić skuteczną zgodę na szczepienie, a to oznacza, że lekarz ma obowiązek poinformować go bardzo dokładnie i szczegółowo o wszelkich możliwych skutkach ubocznych włącznie z rzadko występującymi i upewnić się, że pacjent dobrze to rozumie. Lekarzowi nie płaci się za czas poświęcony na wyjaśnienia, on dostaje premię za skuteczne doprowadzenie do zaszczepienia. Jeśli dobrze poinformowany pacjent powiedziałby ?nie?, wtedy lekarz nie dostałby ani centa.

  W najgorszej sytuacji są wcześniaki, które muszą pozostawać dłużej w szpitalu. Rodziców nie tylko nikt nie pyta, ale nawet nie informuje o tym, że dostały one komplet przeróżnych szczepień. Nie dość, że dziecko ma trudny strat w życie, to jeszcze zostaje obciążone masą szczepień. Dostają ?6w1? oraz szczepionki na rotawirusy. A potem stają się ?klientami? służby zdrowia do końca życia, głównie z chorobami autoimmunologicznymi, cukrzycą typu 1 i rosnącą ilością chorób przewlekłych.

  Szczepionki najpierw są zatwierdzane, a potem prowadzi się badania. Tym sposobem nasze dzieci są królikami doświadczalnymi dla przemysłu farmaceutycznego.

  Co znajduje się w szczepionkach? Wiemy nie od dziś, że rtęć, formaldehyd, adjuwanty, emulgatory itp. Jeśli to Cię nie przeraża, to może zrobi na Tobie wrażenie informacja, że niezużytych szczepionek nie wolno wylewać do kanalizacji ani wyrzucać do śmieci, właśnie ze względu na obawę spowodowania skażenia środowiska. Ale substancje te wolno wstrzykiwać kobietom w ciąży, a nawet noworodkom. Układ odpornościowy kobiety w ciąży jest całkowicie przeprogramowany, gdyż w przeciwnym wypadku odrzuciłby płód jako obce białko (podobnie, jak organizm odrzuca przeszczep). Podawanie szczepionek w takim momencie może spowodować nieprzewidywalne skutki! Właśnie z tego powodu masowe szczepienia na świńską grypę spowodowały ?epidemię? poronień i martwych urodzeń. Mimo to szczepienia przeciw grypie są obecnie bardzo zalecane dla kobiet w ciąży. TO JEST PRZESTĘPSTWO I ZŁAMANIE ZASAD KONSTYTUCJI!

  Jeśli chodzi o szczepienia dziewcząt przeciwko wirusowi HPV to nie ma żadnych dowodów na to, że powoduje on raka. Producenci szczepionek wmawiają ludziom, że wirusy powodują choroby, w tym również nowotwory, choroby układu krążenia i choroby psychiczne, więc i na to potrzebna jest szczepionka.

  Lekarzy kształcą uczelnie sponsorowane przez firmy farmaceutyczne, więc większość lekarzy jest nauczona, żeby działać jako ?sprzedawcy? ich wyrobów i nawet nie myślą o tym, że coś jest nie tak. Lekarze raczej nie chcą szkodzić pacjentom, oni wierzą, że robią dobrze i niosą pomoc. Nie kojarzą choroby przewlekłej ze szczepionkami.

  Szczepienia zaburzają naturalny rozwój systemu odpornościowego, który powinien przechodzić etapy rozwoju, a szczepienia zadają gwałt temu porządkowi.

  Dzieci nie potrzebują szczepień, lecz zdrowej, naturalnej żywności, dostarczającej witamin i soli mineralnych. Dzięki temu ich odporność jest wystarczająca.

  Jest jeszcze jeden, bardzo zły skutek szczepień: lekarze nie znają objawów chorób, które kiedyś przechodziły wszystkie dzieci. Z tego powodu nie potrafią zdiagnozować odry i leczą ją lekami na alergię lub podają antybiotyki przeciwko szkarlatynie. A potem, kiedy pojawią się poważne komplikacje, twierdzą, że odra jest niebezpieczną, a nawet śmiertelną chorobą. Ale to nie odra była przyczyną śmierci, lecz niewłaściwe leczenie. Kolejnym, bardzo poważnym błędem współczesnych lekarzy jest zbijanie gorączki. Dziecko musi gorączkować, to jest naturalna obrona organizmu, bo wysoka temperatura zabija mikroby. Natura jest naprawdę doskonała i nie potrzeba jej pomagać!

  Na osoby nieszczepiące jest wywierany coraz silniejszy nacisk. Twierdzi się, że niezaszczepieni rozsiewają epidemię i stanowią zagrożenie dla? nie uwierzycie! Zaszczepionych! Tak! Ci cudownie uodpornieni, którym żadne wirusy ani bakterie miały być niestraszne mogą się zarazić tym, na co byli zaszczepieni. Że co proszę? Chyba ktoś robi z nas idiotów? Tak, robi, a co więcej podwójnie. Bo tak naprawdę to zaszczepieni rozsiewają wokół bakterie i wirusy, stanowiąc wielkie zagrożenie dla wszystkich. Poszukajcie sobie samodzielnie informacji o katastrofalnej i niespotykanej wcześniej epidemii polio, która wybuchła po podaniu dzieciom szczepionki Salka. Może to da wam do myślenia.

  To tyle w skrócie, a reszty dowiecie się, jeśli uważnie obejrzycie rozmowę z Angeliką Kögel-Schauz, gorąco polecam.

  Treść tej rozmowy w pliku PDF

  Z komentarza Ani:

  Z analizy wynika, że dzieci nieszczepione mają rzadziej:
  ? katar sienny
  ? atopowe zapalenie skóry
  ? alergię na nikiel
  ? ADHD
  ? zaburzenia logopedyczne
  ? problemy ze wzrokiem
  ? skoliozę
  ? rzadziej przechodzą zapalenie płuc
  ? zapalenie ucha
  ? oraz infekcje wirusowe.
  http://stopnop.pl/aktualnosci1/117-nieszczepione-dzieci-sa-zdrowsze

 33. Deipnosophist pisze:

  Łopty: Cytat B.Russella jest na tyle powszechny w przestrzeni netowej ale i w publikacjach klasycznych ,że każdy znający częściowo lub nie znając przeogromnej twórczości tego człowieka , może wziąć go za prawdziwy.

  Nikt poważny nie weźmie go za prawdziwy. Podobnie jak cytatu de Tocqueville’a. Wystarczy 5 min. weryfikacji i okazuje się, że ta „przestrzeń netowa” to zwykłe blogi i fora truthseekerskie. Ciekawe, co oznacza publikacje klasyczne, ale zapewne o Internet, bądź makulaturę typu Nexus.

 34. OPTY pisze:

  „Ciekawe, co oznacza publikacje klasyczne” – ozn. nie elektroniczne ,” zapewne ” lepiej się wie niż wszyscy. Jak zwykle.
  A co jest dla kogo makulaturą lub nie, to lepiej zostawić każdemu z osobna, bez zbędnych sugestii. A ” poważnie ” to będziemy wyglądać w trumnach.

 35. Deipnosophist pisze:

  ?Dieta, zastrzyki i nakazy sądowe będą wytwarzać od bardzo wczesnego wieku rodzaj charakteru i osobistych przekonań, które władze uznają za pożądane, tak aby każda krytyka władzy była psychologicznie niemożliwa (?) Stopniowo poprzez selektywną hodowlę, genetyczne różnice pomiędzy rządzącymi a rządzonymi wzrosną tak, aż staną się niemal różnymi gatunkami. Bunt plebsu stanie się na tyle niemożliwy, na ile niemożliwe jest zorganizowane powstanie owiec przeciwko praktyce jedzenia baraniny.?

  Bardzo ciekawy cytat. tylko albo cytujący go jest manipulatorem, albo idiotą. Warto zwrócić uwagę na symbol – (?). Co takiego cytujący uznał za mało ważne, by nie zacytować? Zacytujmy:

  Even if all are miserable, all will believe themselves happy, because
  the government will tell them that they are so.

  Russell cały czas pisze o RZĄDZIE. Oczywiście nijak ma się to do krytyki kapitalizmu, wyzysku prywaciarzy i innych bredni (o których Łopty nie wie, bo tradycyjnie NIE CZYTAŁ całości tej pracy Russella, tylko znalazł cytat), okazuje się, że ta cała tresura od kołyski do śmierci to zasługa tego dobrotliwego rządu, którego powinno być coraz więcej (tzw. socjalizm mądrych ludzi)

 36. Deipnosophist pisze:

  To śmiało wymień te „publikacje klasyczne”, które zawierają sfabrykowany cytat

 37. OPTY pisze:

  Jak zwykle , jeden mundry D-upek reszta idiotów . Na tym koniec.

  ?Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.? Tako rzecze Dei-dupek za swym ?miszczem? .
  Źródło usytuowane w mózgu dozgonnym dostarczycielem głupoty. Nieuleczalnej , jak widać !!! W takim przypadku nadzieja to pierwszy krok do rozczarowania.
  Jak mniemam to be continued , ” śmiało ” bez krępacji i zdania racji. ” Łopty” ma cię tam gdzie wiesz ! Ględźby takiej dalej nie przyjmuję.

  I cant afford the time for your shabbiness. I don’t give a damn . By !

 38. Deipnosophist pisze:

  Naucz się pisać po angielsku, bo to Ci jeszcze gorzej wychodzi niż po polsku :( A po polsku po prostu przestań konfabulować i manipulować cytatami: zmyślając lub wycinając niewygodne fragmenty.

 39. Deipnosophist pisze:

  Jak zwykle , jeden mundry D-upek reszta idiotów . Na tym koniec.

  Mylisz się jak zwykle. Nikt tu nie kreuje się na najmądrzejszego – wystarczy znaleźć cytat i zacytować go w całości, aby każdy mógł dowiedzieć się, o co chodziło autorowi – co też zrobiłem. To Ty jak zwykle wychodzisz na idiotę, cytując rozsądne spostrzeżenia, manipulujesz nimi, bo by nie pasowały do teoryjki „socjalizmu mądrych ludzi”.

 40. „…Z danych GIS wynika, że najwięcej przeciwników szczepień żyje w zachodniej, z reguły bogatszej części Polski: na Śląsku, w Wielkopolsce i na Mazowszu. Karnie szczepią za to swoje dzieci mieszkańcy Podkarpacia i Podlasia, gdzie wpływy ruchów antyszczepionkowych są bliskie zeru…” Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/kraj/metro-wyksztalceni-i-bogaci-dzieci-nie-szczepia/qkfmkg

 41. Posłowie chcą, by NFZ finansował szczepienia ochronne od 2017 r.- http://stooq.pl/n/?f=978312 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>