Badania. Żywienie Optymalne na Białorusi

 

Dr Jan Kwaśniewski napisał:

„Badania. Żywienie Optymalne (®) na Białorusi

Ciechocinek 16.01.2006 r.

Kilka lat temu odwiedził mnie prof. Gorochow (z małżonką – też lekarzem), członek Białoruskiej Akademii Nauk, zainteresowany bardzo Żywieniem Optymalnym (®). Później był redaktorem tłumaczenia na język rosyjski książki pt: „Żywienie Optymalne”. Przysłał mi ostatnio list, w którym napisał tak: Prawie 3-letnie doświadczenia w wykorzystaniu Żywienia Optymalnego (®) u chorych wykazały jego wysoką efektywność i wskazały kierunki jego dalszego udoskonalenia dla zabezpieczenia gwarantowanych pozytywnych rezultatów bez ubocznych efektów.

Pan prof. Gorochow i inni, prowadzą badania na sześciu grupach chorych po 25 osób, ludzi starszych, obserwowanych kilka lat (już niedługo) – wyniki są bardzo korzystne. Natomiast, jeśli chodzi o te efekty uboczne, z którymi w Polsce nie ma problemów, to na Białorusi okazało się, że takie problemy występują. Otóż, u części ludzi – pisze profesor – pojawiają się zaparcia i podwyższone ciśnienie krwi. Wyniki te różnią się nieco od tych, spotykanych w Polsce. Najczęściej bywało, i bywa, w Polsce, że utrzymujące się różnie długo zaparcia, pod wpływem Żywienia Optymalnego (®) ustępują po kilku, kilkunastu dniach i nie powracają. Ale czasami bywa, że Żywienie Optymalne (®) nasila lub powoduje wystąpienie zaparć. Natomiast zgaga po przejściu na Żywienie Optymalne (®) praktycznie u chorych w Polsce, w Niemczech i w innych krajach europejskich nie pojawia się. Przeciwnie, zgaga ustępuje po dwóch, trzech dniach, nadkwasota ustępuje po dwóch, trzech dniach prawie w każdym przypadku. Bardzo szybko następuje wyleczenie z choroby wrzodowej, choroby Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i różnych chorób wątroby i trzustki.

Natomiast nadciśnienie chwiejne u chorych w Polsce ustępuje u ponad 90% już po dwóch, trzech dniach, natomiast nadciśnienie miażdżycowe, czy pochodzenia nerkowego – ustępuje znacznie później, czasem kilka, kilkanaście miesięcy trzeba żyć optymalnie. Tak bywa u chorych w Polsce. Ciśnienie krwi bywa niskie w dwóch przypadkach: wtedy, gdy organizm podnieść go nie musi i wówczas, gdy nie ma siły go podnieść. Najniższy poziom ciśnienia krwi znalazł Max Bürger u ludzi w wieku 85-90 lat. Czyli mężczyźni żywiący się na tyle dobrze, że mogli żyć tak długo, mają bardzo niskie ciśnienie krwi, ponieważ organizm ich nie potrzebuje podnosić ciśnienia. U chorych wyniszczonych, najczęściej wegetarian – ciśnienie krwi bywa niskie, ponieważ organizm nie ma siły go podnieść, aby w ten sposób poprawić odżywianie swojego mózgu. U tych chorych po przejściu na Żywienie Optymalne (®), po kilku, kilkunastu dniach organizm już może poprawić zaopatrzenie mózgu, co czyni przez wzrost ciśnienia krwi. W Polsce takich chorych, u których ciśnienie krwi przejściowo wzrasta po przejściu na Żywienie Optymalne (®) nie bywa wielu, w biednych krajach, biedniejszych od nas – może być takich chorych więcej.

Chciałem wspomnieć, że Krajowa Izba Gospodarcza od kilku lat usiłuje wprowadzić międzynarodowy program badawczy EUREKA. W pierwszym etapie planuje się przeprowadzić badania nad wpływem Żywienia Optymalnego (®) u chorych na cukrzycę typu II, a następnie typu I. Dotychczas dzięki stosowaniu Żywienia Optymalnego (®) wyleczono z cukrzycy typu II i typu I kilkadziesiąt tysięcy chorych, a przy okazji wyleczono wiele innych chorób towarzyszących cukrzycy, a spowodowanych wspólną przyczyną wyższą. Program EUREKA ma być międzynarodowy, zainteresowani są i uczeni w Polsce w Krakowie, w Norwegii, w Szwajcarii, w Białorusi i Izraelu, zgłaszają się też i z innych krajów. Jak już Państwu przekazałem, lekarzy (ponad dwudziestu), którzy byli na spotkaniu, na szkoleniu, napisali takie oświadczenie, w którym napisali, że uwolnienie Polaków od cukrzycy przyniosłoby co najmniej 30 mld złotych oszczędności rocznie. I nic… nic to nie zainteresowało tych, którzy kierują zdrowiem narodu, czy losami narodu, – czyli rządzących.

Dziękuję.
Jan Kwaśniewski”

Źródło – http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=627 .

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>