Rok z Dietą Optymalną

 

Dostałam mailem – Angelika Tomkowiak:

„Znajoma mojej mamy z 15 letnim stażem żywienia optymalnego poleciła mi przejście na DO w celu zaleczenia łuszczycy. Pomyślałam że warto spróbować ze względu na chorobę jak i otyłość oraz bardzo częste bóle głowy ( potrafiłam przyjąć 6 różnych tabletek i nic). Pojechałam do znajomej bez przygotowania, nie wiedziałam nic na temat żywienia. Po rozmowie otrzymałam od znajomej różne materiały, gazety optymalne. Postanowiłam przeczytać oraz kupić książki dr Jana Kwaśniewskiego. Od października 2016r próbowałam swoich sił w obliczeniach i układaniu jadłospisu dziennego. Szło mi to bardzo nieudolnie ale nie poddawałam się. Przystąpiłam do grupy na fb, czytałam wszystkie wpisy z nadzieją na ogarnięcie tematu :) Przestałam jeść chleb, zrezygnowałam z cukru. Od stycznia 2017r wzięłam się w garść i zaczęłam stosować DO w proporcjach odpowiednich dla siebie. Początkowo źle się czułam, bolał mnie brzuch, suchość w ustach i ogólne złe samopoczucie. Po około 2 tyg zaczynało być coraz lepiej. W marcu po 3 miesiącach stosowania DO zauważyłam że głowa nie boli mnie już tak często jak kiedyś, łuszczyca odpuściła – jest coraz mniej widoczna ( zostało mi jeszcze kolano z którego nie mogę się jej pozbyć ). Zaczynałam z wagą 90 kg przy wzroście 163 cm. Na przełomie marca i kwietnia ubyło mi 12 kg (radość ogromna), samopoczucie rewelacyjne!

Potem było już coraz lepiej, DO weszła mi w krew, dobrze się czuję. Nadal nie jem chleba, nie używam cukru i nie potrzebuję go zupełnie. Kawę piję ze śmietanką i masłem przeważnie rano, a przed pracą obowiązkowo. Kiełbasę jadam domowej produkcji którą mąż dla mnie wyrabia oraz wędzi :) 2 stycznia 2018r minął rok mojej Diety Optymalnej. Dziś już wiem że głowa boli mnie tylko wtedy gdy się ciężko napracuję ( praca fizyczna), łuszczyca nie występuje u mnie oprócz tego miejsca na kolanie, nie mam nawrotu łysienia plackowatego o którym zapomniałam wcześniej wspomnieć a efektem ubocznym jest -27 kg :)))))))) Zaczynałam z wagą 90 kg, dziś mam 62-63 kg :0  Jestem mega zadowolona i szczęśliwa. Z rozmiaru 44-46 mam 38! Ostatnio stwierdziłam że DO bardzo mi odpowiada i nie wracam do starych nawyków, to jest strzał w dziesiątkę :)

Serdeczne podziękowania Doktorowi Janowi Kwaśniewskiemu!

Angelika”

.

Dziękuję Pani Angeliko :)

.

Polecam: Z pierwszej ręki – http://www.stachurska.eu/?cat=5027 .

.

One Response to Rok z Dietą Optymalną

  1. kati pisze:

    Cześć :) Fajnie, że Cie się udało. Ja też walczyłam długi czas ze swoją wagą. Po tym jak wykonałam testy w opolu okazało się, że cierpię na nietolerancję pokarmową, która pośrednio powodowała moje problemy z nadwagą. Po dobraniu odpowiedniej diety i dużej samodyscypliny udaje mi się zrzucać kilogramy i jestem coraz bliżej wymarzone wagi :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>