Pomagam.pl – Tatarska Jurta

.

„21 zastępów straży gasiło pożar gospodarstwa Tatarska Jurta w Kruszynianach na Podlasiu. Podczas pożaru w budynku byli jego właściciele i kilkunastu turystów. Właścicielka Tatarskiej Jurty Dżenneta Bogdanowicz nie może uwierzyć w to co się stało. Ogień wybuchł, gdy kładli się już spać – najpierw zajął się przy kominie, starej części budynku przy kotłowni, a później: „wszystko spłonęło, nic nie zostało, nic, pusto będzie, to są zgliszcza, źle jest, ja nic nie mam.” Spłonęły ich rzeczy osobiste, tatarskie pamiątki, albumy, stroje, tatarskie buńczuki.

„Dzisiejszej nocy spłonął nasz dom i miejsce, które gościło i dawało radość nie tylko nam. To tu powstawał słynny pierekaczewnik, którego smakiem zachwycaliśmy się wszyscy. Teraz potrzebujemy pomocy.”

Straty wyceniane są na milion złotych. Wesprzyj zbiórkę Pomagamy Tatarskiej Jurcie, aby rodzina Dżennety mogła wszystko na nowo odbudować i dzielić się smakami i radością, która nie spłonęła razem z dobytkiem.

Wesprzyj dowolną kwotą zbiórkę na https://pomagam.pl/s/tatarskajurta

Jak możesz pomóc?
Wejdź na i za pomocą przycisku „Wpłać teraz” wpłać dowolną kwotę,
Udostępnij ten post, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o zbiórce.”

Źródło – https://www.facebook.com/pomagampl/posts/1341566585943774 .

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>