O paliwie dla mózgu

.

Tomasz Ciżmowski 06.05.2018 r. o 18:45 napisał:

„Nie ma co się zatanawiać. ŻO jest optymalizacją pracy w taki sposób, by organizm jak najmniej się napracował, a był najwydajniejszy.

Zwolennicy ketozy twierdzą, że ketony dają im moc… Zapominają, że ATP jest jeszcze mocniejsze, a najwięcej go na optymalnej…”

Źródło – https://www.facebook.com/groups/137985096222891/permalink/1768167259871325/ , komentarze.

.

Polecam – Tomasz Kwaśniewski: O paliwie dla mózgu – http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=869 .

.

18 Responses to O paliwie dla mózgu

 1. Paweł pisze:

  Kiedyś pytałem się dlaczego Pan Tomasz Kwaśniewski tak szybko siwieje, a tu kolejna niespodzianka – Pan Jak Kwaśniewski nie dość, że też siwy, to w dodatku trafiłem na jakieś pierwsze wydanie książki „Dieta optymalna” gdzie na okładce mamy Pana doktora Jana Kwaśniewskiego z piękną łysiną. Czyżby te jego włosy odrosły mu na diecie optymalnej? Nawet jak się przyjrzeć na filmikach na youtube to widać inny odcień włosów z tyłu i z przodu – fajny tupecik sobie załatwił Pan doktor :)

 2. gavroche pisze:

  Dietą optymalną można zmienić sobie genotyp. 😉
  Ludzie stają się nieśmiertelni, zmienia im się kolor oczu, wzrost, odrasta trzeci garnitur zębów i wątroba, jak u Prometeusza. 😀
  Podobno dodaje też rozumu, spróbuj kiedyś…

 3. Paweł pisze:

  Może spróbuję, chociaż jak do tej pory nie znalazłem zbyt inteligentnego optymalnego więc i przykładu nie ma z kogo brać :) no ale może zaryzykuję :)
  Marketingowcy Pana Kwaśniewskiego też chyba do najbystrzejszych nie należeli :)
  Ogólnie od społeczności optymalnych bije pycha i pogarda dla innych, ale cóż…
  Pozdrawiam.

 4. OPTY pisze:

  „Ogólnie od społeczności optymalnych bije pycha i pogarda dla innych,” Paweł

  W miejsce optymalnych można wstawić każdą inną społeczność ,której się, powiedzmy sobie, z jakichś względów nie lubi, lub co gorsza, nie rozumie i …. robi się miecz obosieczny.
  Potrafisz rzeczowo uzasadnić taki zarzut?, to proszę. Tylko uważaj abyś się sam nie wybatożył intelektualnie.

 5. Paweł pisze:

  Wcale nie muszę się intelektualnie wysilać – popatrzcie na swoje komentarze w stosunku do innych – tam jest pełnowartościowe uzasadnienie. Tylko najpierw potrzeba trochę pokory i mądrości aby dostrzec swoje błędy – a co dopiero umieć się do nich przyznać przed sobą i przed kimś…

  Nigdy nie czułem braku sympatii w stosunku do optymalnych i wręcz staram się ich zrozumieć, ale oni sami utrudniają zrozumienie siebie właśnie przez swoją pychę.

  Jeszcze mała korekta do moich słów: „(…)nie znalazłem zbyt inteligentnego optymalnego(…)” – inteligentni optymalni są, ale mądrych nie spotkałem. Mądrość to dużo więcej. Poprawiam swój błąd i przepraszam za urażanie niejednego inteligentnego optymalnego.

 6. gavroche pisze:

  Popatrz na swój komentarz odnośnie włosów i może już zmilcz lepiej. 😉

 7. Paweł pisze:

  Czy sugerujesz, że jestem ślepy i to co widziałem wydawało mi się? Czy może uważasz, że to mistyfikacja przeciwników diety optymalnej?
  Może to Ty byś napisał coś wartościowego?
  Popatrz na swoje komentarze i przemyśl czy bardziej pomagasz ludziom czy bardziej szkodzisz? Bo jeśli masz szkodzić to może lepiej abyś Ty już zamilkł.
  Chcesz sprawić wrażenie, że Twoje komentarze są niezwykle inteligentne i zrozumiałe dla inteligentnych, ale mają one inny wydźwięk i chyba pora, żebyś sobie to przemyślał na spokojnie :)

 8. gavroche pisze:

  Każdy tutaj wie, że Doktor nosi tupecik i wie też dlaczego. 😀
  Jak tysiące innych mężczyzn w jego wieku oraz połowa aktorów.
  Każdy tutaj wie, że Tomasz siwieje, jak tysiące innych mężczyzn w jego wieku oraz połowa aktorów. 😉

  A Ty wpadasz tutaj, piszesz oczywistości w tonie „a wiecie, że modelki też dłubią w nosie” w dodatku robiąc sobie podśmiechujki ze starszych od siebie i chcesz żeby Cię traktować poważnie.
  Zbijam się z Ciebie, bo na to zasługujesz, zachowujesz się jak głupi smarkacz, to jak inaczej Cię można traktować, niż góry? 😀

 9. Paweł pisze:

  Ja popełniłem błąd ale Ty zamiast poprawić mnie, to zachowałeś się jeszcze gorzej :) Słyszałeś kiedyś powiedzenie: „Zło zwalczaj dobrem”? Fakt, ja popełniłem głupotę, ale Ty powinieneś zwalczyć ją mądrością, a nie jeszcze większą głupotą. Teraz jeszcze raz pomyśl nad moją radą i zastanów się czy swoimi postami nie robisz więcej szkody niż pożytku.
  Przepraszam za mój błąd, a na swoje usprawiedliwienie mogę napisać, że moja „podśmiechujka” wynikała jedynie z tego, że robicie wokół diety optymalnej otoczkę idealnej diety, a widać, że taka nie jest. Ludzie chorują i zdrowieją na różnych typach żywienia. A sam fakt ukrywania swojej łysiny przez Pana Jana Kwaśniewskiego, świadczyć może o działalności marketingowej w celach zarobkowych.
  Poza tym , jak to napisałeś: „(…) każdy tutaj wie (…)”- ale ja nie jestem z „tutaj” więc tego nie wiem i odkrycie takiej rzeczy stało się dla mnie trochę obłudne i zakłamane. A wszystkim z „tutaj” proponowałbym więcej wyrozumiałości dla obcych, niewiedzących o takich „kwiatkach” :)

 10. gavroche pisze:

  Biedulek, jeszcze po główce pogłaskać?
  O co Ci chodzi z tymi włosami w ogóle?
  Mnie oskarżasz, że nie pomagam, ale jak Ci k… pomóc, jak Ty pieprzysz o jakichś włosach, powiedz dzieciaku smarkaty, prośba o jaką pomoc jest zawarta w tym głupim pościku o włosach i łysinie?
  Co Ty w ogóle wypisujesz i czego Ty chcesz?

  Nie wiem coś Ty sobie ubzdurał w tej durnej makówce, że co, na DO/ŻO się nie siwieje i nie łysieje?
  Siwienie to naturalny proces związany z wiekiem, a łysienie skalpu samców występuje u wszystkich naczelnych.

  Powiedz jak można poważnie traktować takiego durnia, jak Ciebie, który nie jest na ŻO, nie interesuje się, jak jeść w ten sposób, tylko pisze o jakichś pierdołach z prywatnego życia osób z nią związanych, w dodatku wyciągając absurdalne wnioski?
  A potem biedactwo malutkie, bo optymalni się z niego śmieją.

  Sam napisałeś, że nie jesteś stąd, więc zachowuj się jak na gościa przystało, a nie świnisz tu ubłoconymi buciorami, z których słoma wystaje.
  Albo lepiej zamilcz, bo jak już dorośniesz to przeczytasz swoje wypociny i będzie Ci wstyd.

 11. Paweł pisze:

  Ja właśnie zachowuję się jak na gościa przystało tylko nie wiedziałem, że trafiłem na „inteligentnego głupka” :) Świnisz to Ty i w dodatku na własnym podwórku :) Oj daleko Tobie kolego do mądrości, i Tobie nawet dieta optymalna nie pomaga w nabraniu rozumu:) Chyba za dużo wieprzowiny zjadłeś i zachowujesz się jak ta świnka – tylko ona pewnie nie łysieje, a Ty jako naczelny pewnie już tak :)
  Pozdrawiam i przepraszam Pani Tereso za powyższe. Proszę mi wybaczyć.

 12. prezio pisze:

  Mam książkę z 1997 – Katowice 1996 – roku. Okładka. Pan z pełną łysiną. Włosy tylko nad uszami.
  Też myślałem, że to Pan Kwaśniewski. Troszkę się dziwiłem, bo pan ma chyba 2 podbródek i ogólnie nadwagę. Wiek 50-60 lat. Sympatyczny. Musi to nie być Jan Kwaśniewski. A tak byłem też przekonany. google. Jan Kwaśniewski. obrazy.

 13. prezio pisze:

  Mam książkę z 1997 – Katowice 1996 – roku. Okładka. Pan z pełną łysiną. Włosy tylko nad uszami.
  Też myślałem, że to Pan Kwaśniewski. Troszkę się dziwiłem, bo pan ma chyba 2 podbródek i ogólnie nadwagę. Wiek 50-60 lat. Sympatyczny. Musi to nie być Jan Kwaśniewski. A tak byłem też przekonany. google. Jan Kwaśniewski. obrazy.

 14. prezio pisze:

  W opisie na ostatniej stronie: To jednak on.

 15. Marek pisze:

  Paweł pisze słusznie, jeżeli pan Kwaśniewski zapewnia w swoich książkach że jego żywienie powoduje odrosty włosów, a sam chodzi w peruce to sory, ale takie zachowanie zakrawa na bezczelne oszukiwanie ludzi i nic więcej. W przypadku pana Kwaśniewskiego jest więcej takich rzeczy zakrawających na oszustwo jak choćby plagiat diety z książki Hermana Tallera. Ślepi ludzie pokroju gavroche tego nie widzą, ale cóż takim można napluć na twarz a oni powiedzą że deszcz pada.

 16. OPTY pisze:

  Ok ,Marek.
  Przedstaw bez owijania w bawełnę dowody na swoje twierdzenia. Tylko rzeczowo a nie gdzieś tam słyszałem , bądź gdzieś tam pisało itd.itp. Twarde dowody.

 17. gavroche pisze:

  Ja też poproszę o cytat, stronę i pozycję gdzie jest napisane, że DO leczy łysienie androgenowe, które chorobą de facto nie jest. 😉
  Oraz porównanie diety Tallera i DO/ŻO i miejsca, które zostały skopiowane. 😀

  Stawiam dolary przeciw orzechom, że się nie doczekamy. 😛

 18. Nemer pisze:

  W Wikipedii pod hasłem – Jan Kwaśniewski – napisano m.in. -„W 2005 w pracy U źródeł diety niskowęglowodanowej, biochemik Włodzimierz Ponomarenko zarzucił Janowi Kwaśniewskiemu plagiat z książki Hermana Tallera Kalorie się nie liczą, wydanej w roku 1961.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>