SUPLEMENTACJA WITAMINOWA… BRAĆ…? NIE BRAĆ…

.

Anna Kazuba 16.05.2018 r. o 23:41 napisała:

„SUPLEMENTACJA WITAMINOWA…

BRAĆ…? NIE BRAĆ…oto jest pytanie, wokół którego ciągle wiele kontrowersji…
Warto więc zapoznać się z opinią Doktora Jana Kwaśniewskiego, na ten temat:

„…Człowiek nie potrzebuje samych witamin. Potrzebuje głównie enzymów, w których skład wchodzą właśnie również witaminy. Ilość i rodzaj tych enzymów oraz zawartych w nich różnych witamin znaleźć można w najbardziej korzystnych ilościach i proporcjach tylko w produktach, których skład chemiczny jest najbardziej zbliżony do składu chemicznego ciała całego organizmu ludzkiego.

W tych produktach przemiana materii odbywa się w sposób najbardziej zbliżony do przemiany materii w organizmie człowieka i jest regulowana przy pomocy tych samych enzymów zawierających te same witaminy, w ilościach dokładnie takich, jakie są potrzebne.

Podawanie jakiejkolwiek witaminy z zewnątrz powoduje, bo musi powodować, określone zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu.

Witaminy można znaleźć nie mniej i nie więcej, niż dokładnie potrzeba, tylko w naturalnych produktach pochodzenia zwierzęcego, gdzie występują nie w postaci gołych witamin, a w postaci gotowych enzymów i te są organizmowi potrzebne.
Wszystkie witaminy w formie gotowych enzymów w najbardziej korzystnych ilościach i proporcjach występują tylko w produktach pochodzenia zwierzęcego.

Witaminy zawarte w produktach pochodzenia roślinnego powinny przejść przez organizm zwierzęcia trawożernego, aby to zwierzę wbudowało je w swoje enzymy. aby tych enzymów i zawartych w nich witamin było dokładnie tyle i takich , jakie są potrzebne dla zwierzęcia. Ponieważ człowiek ma prawie taką samą przemianę materii jak zwierzęta, a zupełnie odmienną od przemiany materii u roślin, rozsądek nakazuje, aby spożywać witaminy w formie, ilościach i proporcjach takich, jakie można znaleźć w produktach pochodzenia zwierzęcego…””

Źródło – https://www.facebook.com/anna.kazuba/posts/1962823027072252 .

.

Na wszelki wypadek udostępniajcie Państwo :)

.

5 Responses to SUPLEMENTACJA WITAMINOWA… BRAĆ…? NIE BRAĆ…

 1. Karsten pisze:

  Po co optymalni publikujecie o suplementach brać czy nie brać? Przecież na wasze konferencje zapraszacie Ziębę który zaleca suplementy i wiele razy wychwalacie Ziębę na łamach waszego miesięcznika Optymalni. Hipokryzja goni hipokryzję ala gavroche.

 2. gavroche pisze:

  Kiedy i gdzie była „konferencja optymalnych”? 😀

 3. Karsten pisze:

  Optymalny i tego nie wie? przejrzyj wasze miesięczniki Optymalni z zeszłego roku, jeszcze wasz prezes pieje zachwyt dla Zięby

 4. gavroche pisze:

  Nudzisz i pitolisz. 😀
  Trzymaj się, szkoda mojego czasu.

 5. Karsten pisze:

  Zatkało kakao widzisz jak dałeś się zwieść oszustowi głupcze, Kwaśniewski takich potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>