Opus Dei

.

Ktoś  wie o co chodzi? Internet przynosi zadziwiające informacje. Trochę ich wybrałam:

Janusz Palikot:

„… – Wszyscy jesteśmy zmęczeni po tym tygodniu, ale o jakich funkcjonariuszach wywiadu katolickiego pan mówi?

– Mówię o: Tomaszu Arabskim, Radosławie Sikorskim i Jarosławie Gowinie, którzy są funkcjonariuszami wywiadu katolickiego w polskim rządzie.

– Przeszkadza panu, gdy grzebie się w prywatnych sprawach polityków czy dziennikarzy, a sam pan wtrąca się w tak prywatną sferę jaka jest wiara i przynależność religijna każdego z nas.

– Opus Dei to jest poważna sprawa. To tak jakby się pan godził na to, że przedstawiciele wywiadu polskiego są w rządzie rosyjskim czy amerykańskim.

– Z całym szacunkiem, ale co pana obchodzi do jakiego kto należy Kościoła?

– Nie może być tak, że funkcjonariusze Opus Dei, czyli Sikorski, Gowin i Arabski są w rządzie. Żądam od premiera wyjaśnień.

– Co premier ma panu wyjaśnić?

– Opus Dei, to prawdziwa sotnia, wywiad nieformalny Kościoła katolickiego.

– Ja na procesy z panem chodzić nie będę.

– Niech pan nie udaje, że nie wie, że jeśli Kościół chce mieć wpływ na kogoś, to wysyła ludzi z Opus Dei do różnych instytucji, które wywierają w nich wpływ. Jeśli państwo ma być świeckie zgodnie z Konstytucją, to ludzie, którzy funkcjonują w roli funkcjonariuszy wywiadu Opus Dei nie powinni być w tym rządzie. Kiedy słyszę premiera Tuska mówiącego o łomotaniu krzyżem jak maczugą, to słyszę abp Kowalczyka, Dziwisza, czy Michalika, czyli Arabskiego, Gowina i Sikorskiego powtarzających za nimi i suflujących panu premierowi. Nie ma na to zgody. Niech Donald Tusk wyjaśni opinii publicznej czy Sikorski, Gowin i Arabski są w Opus Dei. Jeśli tak, to nie powinni być ministrami… ”

Więcej – http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/palikot-gowin-jest-gwozdziem-do-trumny-po,1,4911691,wiadomosc.html

Polecam:

http://www.opusdeiwpolsce.pl/

– Opus Dei: utajniona kurcjata – http://www.youtube.com/watch?v=XV0t8wciuHs

– Prawda o polskiej elicie politycznej w Opus Dei – http://www.youtube.com/watch?v=-ARt7Z2oCfs&feature=related

– Bruno Devos: Schemat werbowania do Opus Dei –  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6094

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/niesiolowski-w-ustach-palikota-to-obraza-byc-w-opu,1,4913058,wiadomosc.html

http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=1&i=182055&t=182055 , ostatni wpis 22.11.11., godz. 16:13

6 Responses to Opus Dei

 1. grakuz46 pisze:

  Calkowicie sie zgadzam ze zdaniem p.Palikota ! Jak to jest – że Opus Dei – jako organizacja calkowicie podlegla Watykanowi – ma byc poza podejrzeniem – jak przyslowiowa krolowa angielska, a gdyby tak wyszlo na jaw, ze w polskim rządzie są agenci Rosji, albo nie daj boże Izraela – to co ? – tez bylo by dobrze ?- to by sie dopiero „zagotował polski prawdziwy patriotyzm”

 2. OPTY pisze:

  Grakuz , mam do Ciebie prośbę innego niż wątek autoramentu , otóż ,nie mogę zalogować się od wczoraj na fim . Możesz zapytać admina na priv co jest grane ? , Proszę ! i czekam na odp. Dzięki !

 3. http://passent.blog.polityka.pl/2012/01/02/gorzkie-lekarstwo/#comment-216784 :

  wiesiek59
  3 stycznia o godz. 16:33

  „Od tygodnia opisujemy kontrowersyjne wydawanie publicznych środków przez prezesa ZUS Derdziuka. Liczby mówią same za siebie? Blisko 400 tys. zł na zagraniczne wojaże zarządu ZUS w 2010 r., ponad 150 tys. zł na zagraniczne szkolenia kierownictwa Zakładu (z tego połowa na szkolenia Opus Dei, katolickiej organizacji, z którą związany jest prezes Derdziuk), nagrody dla 120 tys. pracowników (najwyższa to 86 700 zł).
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/prezes-zus-zbigniew-derdziuk-musi-odejsc_220542.html
  ??????

  Szukamy oszczędności i uszczelniamy system??.
  Powyższy przykład świadczy o czym innym.
  Ile jeszcze jest takich ?prywatnych folwarków??”

 4. „”Szef ZUS-u Zbigniew Derdziuk jest członkiem katolickiego wywiadu, czyli Opus Dei. Jak się okazało, tak ustawił przetarg na oprogramowanie dla ZUS-u, warte 600 mln, że wygrała firma Asseco – której przedstawiciel zasiada w radzie katolickiej fundacji księdza Fondowicza” – pisze na swoim blogu w Onecie Janusz Palikot. „Kościół okrada nas od lat, więc być może większość rodaków już się przyzwyczaiła, ale ja nie!” – grzmi szef Twojego Ruchu…”

  I dalej:

  „…Sprawę na swoim blogu w Onecie skomentował Janusz Palikot. „Szef ZUS-u Zbigniew Derdziuk jest członkiem katolickiego wywiadu, czyli Opus Dei. Jak się okazało, tak ustawił przetarg na oprogramowanie dla ZUS-u, warte 600 mln, że wygrała firma Asseco. Przedstawiciel Asseco zasiada razem z szefową Urzędu Zamówień Publicznych, oraz Derdziukiem właśnie, w radzie katolickiej fundacji księdza Fondowicza. Nomen omen szefowa UZP jest z domu? Fondowicz” – pisze szef Twojego Ruchu.

  Palikot dodaje emocjonalnie: „Kościół okrada nas od lat!”. „Być może większość rodaków już się przyzwyczaiła, ale ja nie! Niech Biernacki i Seremet ruszą tyłki i zatrzymają podejrzanych!” – czytamy na blogu polityka…”

  Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/palikot-o-aferze-w-zus-kosciol-okrada-nas-od-lat/rs57t .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>