Skutek uboczny: śmierć

.

Wyznania pracownika koncernu farmaceutycznego – http://www.empik.com/skutek-uboczny-smierc-virapen-john,prod61040040,ksiazka-p :

„Koncernom farmaceutycznym zależy na tym, żebyśmy byli stale chorzy. Chcą nam wmówić choroby. A jedynym powodem takiego postępowania są pieniądze.

Czy wiecie, że?
? koncerny farmaceutyczne wydają ponad 35 000 euro (przeszło 50 tys. dolarów) rocznie na jednego lekarza, by przepisywał ich produkty?
? ponad 75% czołowych naukowców w dziedzinie medycyny jest opłacanych przez przemysł farmaceutyczny?
? niekiedy leki zostają dopuszczone i wprowadzone na rynek dzięki korupcji?
? ludzie branży farmaceutycznej wynajdują nowe choroby i prowadzą działania marketingowe tak, by zwiększyć sprzedaż, a tym samym wartość akcji firm farmaceutycznych?
? koncerny farmaceutyczne coraz częściej biorą na celownik dzieci?

Efekt uboczny ? śmierć to oparta na faktach opowieść o korupcji, przekupstwie i oszustwach napisana przez dr. Johna Virapena, który określany jest jako ?osoba wtajemniczona z kręgu Wielkiej Farmacji?. W czasie 35 lat pracy w branży farmaceutycznej (głównie jako dyrektor generalny Eli Lilly and Company w Szwecji) Virapen był odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek różnych leków. Wszystkie miały efekty uboczne.

Autor opowiada teraz całą prawdę i ujawnia brudne tajemnice, których mieliśmy nigdy nie poznać.
„Przekupiłem szwedzkiego profesora, by zwiększyć szansę rejestracji Prozacu? w Szwecji.” –  John Virapen.”

Polecam:

http://polishpharma.com/skutek-uboczny-smierc/0,-24h,1

http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/polska/skutek-uboczny-smierc-czyli-jak-oszukuje-sie-pacjenta/

http://nowadebata.pl/2011/10/30/szalenstwo-antydepresantow/

http://www.newsweek.pl/polacy-sa-lekomanami-upujemy-leki-bez-recepty-i-przyjmujemy-je-bez-kontroli,film,404433.html .

55 Responses to Skutek uboczny: śmierć

 1. Renia pisze:

  Kiedyś miałam zapisany lek (jakiś przeciwskurczowy – byłam wtedy w ciąży), przy którym w skutkach ubocznych pisało m.in., że po tym leku zdarzały się zejścia śmiertelne (taki drobny skutek uboczny) nie brałam w ogóle go. Powiedziałam lekarzowi, że skutki uboczne przestraszyły mnie, a on mi na to, że jakbym przeczytała skutki uboczne Biseptolu to dopiero bym spanikowała. Chociaż ja nie wiem czy może być gorszy skutek uboczny niż śmierć… 😕

 2. czytak pisze:

  Ładnych kilka lat temu BBC ujawniło, że większość leków psychotropowych nie działa wcale lepiej niż placebo, ale polskie media ciągle na ten temat milczały i ludzie w Polsce uważali takie informacje za oszołomstwo.

 3. Renia pisze:

  Przymusowe leczenie (które i tak słabo rokuje wyleczenie), połączone z izolacją pacjenta, powinno być tylko wtedy stosowane, gdy osoba uznana za chorą stwarza zagrożenie dla otoczenia…w przeciwnym razie jest to łamanie podstawowego prawa człowieka do wolności i godności osobistej.

 4. I sprawdzić należy, czy nie najlepiej z psychoz leczy – http://www.stachurska.eu/?p=3383 ? Można w szpitalu, by dopilnować skrupulatnego stosowania.

 5. Renia pisze:

  Oczywiście, że psychika ludzka jest w bardzo dużym stopniu determinowana dietą. Przy dietach niskokalorycznych i niskotłuszczowych ludzie mają skłonności do nerwic (wiem to z książek dr Kwaśniewskiego jak i z autopsji) i depresji – jak to często ma miejsce wśród gwiazd ekranu. Nasze mózgi składają się w przeważającej części z tłuszczu (ok.60%) i jego niedobór w diecie upośledza prawidłowe funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego – czyli krótko mówiąc – brak tłuszczu w naszym pożywieniu uniemożliwia prawidłową pracę mózgu.

 6. Renia pisze:

  To jest sprzed 8 lat, ale nikt nie był za to skazany, nikt nie poniósł kary…no chyba, że niewinni ludzie, ofiary farmacji…

  http://www4.dr-rath-foundation.org/pdf-files/complaint/polish-complaint.pdf

 7. Renia pisze:

  Czy w ogóle w ostatnich np. dwudziestu latach odkryto jakiś lek, który powoduje wyleczenie całkowite jakiejkolwiek choroby? Ciągle naukowcy są blisko… 😕 Leki, które zapisują powodują przewlekle leczenie bez widokow na wyleczenie. „Grzebią” w genach i ciągle nic…a nawet coraz gorzej 😕

  Skąd w takim razie bierze się to – fanatyczne wręcz – zawierzenie autorytetom?

 8. Renia pisze:

  Koncerny walczą o „swoje”…
  …żeby lepiej tak dzielnie walczyli o zdrowie pacjentów… :roll:

  http://edgp.dziennik.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=410362

 9. OPTY pisze:

  Trochę historii ;
  Lobotomia zamieniła tysiące ludzi w warzywa. Mimo to jej twórca dostał Nobla http://niniwa2.cba.pl/rozpruwacze_ludzkich_mozgow.htm

 10. „…Należy zachować szczególną ostrożność aplikując dziecku następujące substancje lecznicze:
  – występuje m.in. w Polopirynie, Aspirynie, Sacholu;
  – można go stosować u dzieci od 12 roku życia;
  – u dzieci poniżej 12 roku życia może wywołać zespół Reye’a, którego śmiertelność wynosi około 50 procent. Schorzenie powoduje patologiczne zmiany w wielu narządach, głównie w wątrobie i mózgu. Dochodzi do ostrego stłuszczenia wątroby oraz zaburzeń neurologicznych zwanymi encefalopatią;
  – używanie aspiryny może wywołać także duszności i zaburzenia oddychania, drgawki, obrzęk warg i języka, wymioty oraz utratę przytomności;
  – kwas acetylosalicylowy podawany już w minimalnych dawkach może być groźny dla malucha, nie stosujemy go u dzieci z infekcjami wirusowymi grypy i ospy wietrznej, ponieważ zwiększają ryzyko wystąpienia powikłań;
  – w leczeniu przeziębienia u dzieci poniżej 12 lat bezpieczniejsze są preparaty z ibuprofenem lub paracetamolem…” Więcejhttp://dzieci.pl/gid,15312724,img,15312753,kat,1033591,title,Przestarzale-sposoby-leczenia-Leki-niewskazane-dla-malych-dzieci,galeria.html .

 11. „16-letnia Samantha Reckis dostała odszkodowanie w wysokości 109 milionów dolarów. Dziewczynka po zażyciu ibuprofenu doznała uszkodzenia mózgu, straciła wzrok, zmniejszyła się jej objętość płuc do 20 proc. i straciła ponad 90 proc. skóry na ciele…” Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/swiat/16-latka-o-krok-od-smierci-po-zazyciu-leku-przeciw,1,5422156,wiadomosc.html .

 12. „…Z czasem jednak napływało coraz więcej niepokojących sygnałów o efektach ubocznych. Pewien chłopak ze stanu Illinois cierpiący w dzieciństwie na ADHD zaczął przyjmować risperdal w 2002 r., jako siedmiolatek. Dostawał go przez następnych sześć lat i w efekcie dramatycznie przybrał na wadze, a co gorsza – wyrosły mu piersi, które można obecnie usunąć tylko operacyjnie. Z tego powodu cierpi na depresję.

  Inni pacjenci skarżyli się również na cukrzycę i zaburzenia pracy serca. Najczęstsza była jednak ginekomastia (czyli kobiece piersi u mężczyzn), która występowała jako efekt uboczny stosowania risperdalu nawet u dorosłych, ale znacznie częściej u dojrzewających chłopców. Stwierdzono też, że u osób w podeszłym wieku lek zwiększa ryzyko wylewu.

  J&J nie zrezygnował z kury znoszącej złote jaja i nadal promował risperdal jako środek dla starców i dzieci z ADHD. Ale poszkodowani pacjenci (w tym wspomniany wcześniej 18-latek z Illinois) zaczęli pozywać koncern do sądu – w sumie w całych Stanach zgłoszono ponad 400 spraw sądowych w sprawie risperdalu. Przeciwko J&J wystąpił też amerykański Departament Sprawiedliwości.

  W poniedziałek koncern przyznał się do „popełnienia wykroczeń o charakterze kryminalnym” i zgodził się zapłacić 2,2 mld dol. odszkodowania (trzecie co do wielkości w historii przemysłu farmaceutycznego; najwięcej, bo 3 mld dol., zapłacił w zeszłym roku GlaxoSmithKline)…”

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,14900963.html#ixzz2jtIDarUA .

 13. Dr Rath kartel farmaceutyczny wykład] cały polskie napisy – https://www.youtube.com/watch?v=VuBwRxWbzu0#t=1132 .

 14. „Zażywanie klarytromycyny, popularnego antybiotyku makrolidowego działającego praktycznie na wszystkie bakterie wywołujące pozaszpitalne zakażenia dróg oddechowych, podnosi ryzyko zgonu sercowego o 76 proc. w porównaniu do zastosowania penicyliny V lub roksytromycyny. Czy 76 proc. to w tym przypadku dużo?…” Więcejhttp://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1704549,1,klarytromycyna-zwieksza-ryzyko-naglej-smierci-sercowej,index.html .

 15. „…Decyzją GIF z obrotu na terenie całego kraju zostaje wycofany z obrotu produkt leczniczy Azalia (Desogestrelum) tabletki powlekane, 75 mcg, 28 tabletek, nr serii T41931A, data ważności 31.01.2016 oraz seria T41931H, data ważności 31.01.2016. Podmiotem odpowiedzialnym jest Gedeon Richter Plc., Węgry…” Więcejhttp://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1705111,1,gif-wycofuje-z-obrotu-tabletki-antykoncepcyjne-ktore,index.html .

 16. „Duński autorytet w dziedzinie medycyny przestrzega, że zaraz po chorobach serca i raku trzecią przyczyną śmierci ludzi na świecie są… leki. Jego zdaniem koncerny farmaceutyczne skrzętnie ukrywają ten fakt. Duńczyk nie szczędzi pod ich adresem słów ostrej krytyki: porównuje ich działalność do przestępczości zorganizowanej, gdyż korumpują sektor służby zdrowia, „nie mają na względzie poprawy ochrony zdrowia, tylko patrzą na jak największe zyski”, przytacza jego słowa hiszpański dziennik „La Vanguardia”…” Wuęcejhttp://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1705522,1,o-czym-milcza-koncerny-farmaceutyczne,index.html .

  Wstydu nie mają, czy jakoś tak!

 17. „…gość (Noreena Hertz, brytyjska ekonomistka – dopisek TS)’Ustalmy Jedno” przedstawił szereg nieprawidłowości związanych z włączaniem do obiegu leków, które na rynku farmaceutycznym nigdy nie powinny były się znaleźć. Okazuje się, że kluczem do zrozumienia tej kwestii są? opłacani przez koncerny eksperci medyczni…” Więcejhttp://wiadomosci.onet.pl/swiat/swiatowej-slawy-ekspert-ujawnia-nieprawidlowosci-wladzy-i-wielkich-korporacji/yfx04 .

 18. „…GIF wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy NeoFuragina (furaginum)…” Więcej
  http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1711997,1,popularny-lek-na-zapalenie-pecherza-wycofany-z-obrotu,index.html .

 19. OPTY pisze:

  http://wiadomosci.onet.pl/nauka/the-telegraph-odkryto-bialko-niszczace-kazdy-rodzaj-raka/1q2we5
  No to teraz problem raka nam odpada ? jestem ciekaw kolejnej bujdy na resorach.

 20. OPTY pisze:

  Polskie jedzenie podbija świat:

  Kiełbasa podwawelska, skład: mięso wieprzowe 83%,woda, sól, stabilizatory: difosforany, polifosforany, izolat białka sojowego, substancja żelująca, karagen, E407a, błonnik pszenny, przeciwutleniacz: askorbinian sodu, regulatory kwasowości, octany sodu, cytryniany sodu, przyprawy, ekstrakty przypraw, krwinki wieprzowe stabilizowane, aromaty, wzmacniacz smaku, cukier, kultury starterowe. Syrop malinowy, pod spodem małymi literkami: syrop o smaku malinowym. Skład: Cukier/ syrop glukozowo-fruktozowy, woda, sok malinowy z zageszczonego soku malinowego 2,8%, zagęszczony sok wieloowocowy, koncentrat czarnej marchwi, barwniki, , regulator kwasowości, substancja wzbogacająca, aromat.

  http://biznes.pl/magazyny/zywnosc/polskie-jedzenie-podbija-swiat/mw2478

 21. [POLSKIE NAPISY] Dr John Rengen Virapen – konferencja AZK w Niemczech – https://www.youtube.com/watch?v=LBwXqg-PixA .

 22. OPTY pisze:

  http://kobieta.onet.pl/zdrowie/newsy/co-robic-aby-jesc-mniej-najnowsze-odkrycie-naukowcow-moze-zaskoczyc/k3tq8l

  „W kwestii odchudzania naukowcy często przerzucają się dość zaskakującymi faktami, które mają pomóc w utracie wagi. Jednym z najnowszych odkryć badaczy jest stwierdzenie, że aby zjadać mniej, trzeba konsumować posiłki… po ciemku. Dowiódł tego eksperyment.”

  No nie wytrzymam – hahahahahahahahahahaha czego to te ….. jak to nazwać? , nie wymyślą?

 23. A mówią, że najciemniej pod latarnią 😆

 24. OPTY pisze:

  Nie spadłaś z krzesła ze śmiechu? No taką ciemnotę , dosłownie, chcą wciskać! Naukowcy?
  ,czego oni się uczyli i kto ich uczył? Brak słów.

 25. Jasne, zaskakujący wniosek nie obył się bez uśmiechu, ba, może wręcz uśmieszku :) Czytałeś? – nareszcie dieta idealna – http://www.stachurska.eu/?p=19088 . I historię Marka K. – http://www.stachurska.eu/?p=14492 .

 26. OPTY pisze:

  http://onet.tv/p/tokrecimy/zdrowie-na-talerzu/b1pvd0

  Nawet się domyślają ,że tak jest ,a dlaczego to szczyty niewiedzy.

 27. OPTY pisze:

  http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego/nowa-biala-smierc-polacy-tyja-od-soli,galeria,1721414.html

  No już nie wiem co powiedzieć! Trzeba by było zakląć .Okazuje się ,że Polacy żywia się gównie solą. Kto tym ludziom dał dyplomy?

 28. Żyjemy w nieciekawych czasach 😉

 29. „Oszustwa przy promowaniu leków, zatajanie informacji o zagrożeniach związanych z ich stosowaniem i przekupywanie lekarzy na potęgę – to lista przestępstw, które udowodniono GlaxoSmithKline. Koncern farmaceutyczny zapłaci gigantyczną karę w wysokości 3 miliardów dolarów – podaje BBC…” Więcejhttp://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,12059391,_Najwieksze_oszustwo_w_historii_sluzby_zdrowia___Gigant.html .

 30. Sprzężenie zwrotne?

  „Łykamy za dużo tabletek. Jesteśmy pod tym względem w europejskiej czołówce. Kupujemy leki bez recepty i przyjmujemy je bez kontroli lekarza. Do tego lekceważymy zalecenia producentów i nie czytamy etykiet. Co roku do polskich szpitali trafia 10 tys. osób po zatruciu lekami. Zobacz jak sam sobie szkodzisz!…” Całośćhttp://www.newsweek.pl/polacy-sa-lekomanami-upujemy-leki-bez-recepty-i-przyjmujemy-je-bez-kontroli,film,404433.html .

 31. „Z ekranów telewizorów jesteśmy każdego dnia bombardowani reklamami leków na sen, na ból, na brak apetytu, na zbyt wielki apetyt, na złe samopoczucie… Na wszystko pomaga jedna kapsułka. Do prawdy? Jesteśmy aż tacy chorzy? Niekoniecznie. Poniżej przedstawiamy 8 chorób jakie zostały zmyślone przez firmę Big Pharma do zarabiania na nas pieniędzy…” Całość
  http://wrealu24.pl/4387-ujawniamy-8-chorob-jakie-wymyslil-ten-koncern-farmaceutyczny-zeby-na-nas-zarobic-nie-daj-sie-nabrac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>