Brak reakcji służb państwowych

http://passent.blog.polityka.pl/2012/05/31/bbc-do-kwadratu/#comment-225685 :

Spioch
3 czerwca o godz. 22:24

„21:31 2012-05-28
Wieczorem, w BBC One, mocny reportaż Chrisa Rogersa ?Stadiums of Hate?. Film oglądam, niestety, w towarzystwie angielskich przyjaciół? Patrzymy z osłupieniem na ligowe stadiony Polski i Ukrainy. Przemoc, ksenofobia, rasizm. Łódź, Kraków, Warszawa ? antysemityzm na gruzach żydowskich gett. Lwów, Charków ? faszyzm w najczystszej postaci. Jakiś ukraiński Ziutek ściska w ręku zdjęcie Adolfa H. Wniosek, że tak prestiżowa impreza, jak Euro, nie powinna być obu krajom przyznana ? wydaje się bardziej niż uzasadniony. Michel Platini ?jest zbyt zajęty?, aby skomentować obrazki zebrane przez angielskiego dziennikarza. Sol Campbell mówi to, co ja bym powiedział, będąc na jego miejscu.
O kurde! Taki strzał, za pięć dwunasta. Oj, będzie się działo!

/?/.

18:25 2012-06-03
Diamond Jubilee? Jakże zazdroszczę Anglikom umiejętności odseparowania bieżącej polityki od obchodów ważnych państwowych rocznic. Żaden brytyjski polityk nie ma szansy utuczyć się na państwowych celebracjach, bo premierów, prezesów i przewodniczących po prostu się na nie nie zaprasza. A jeśli nawet ? jak w przypadku Remembrance Day ? mają zakaz otwierania złotoustych gąb. By the way, czy ktokolwiek wie, że Wielka Brytania obywa się bez Święta Państwowego?

/?/

Jeszcze o ?Stadionach Nienawiści?. Tematem filmu nie jest rasizm i ksenofobia, lecz brak reakcji służb państwowych na te zjawiska. Ukraińscy milicjanci odwracają głowy, gdy ichni kibole biorą pod glany ciemnoskórych kibiców. ?Celtyckie krzyże? w Legionowie nie od wczoraj witają pasażerów kolei podmiejskiej. Mało kto w Polsce rozumie, że banner ?Śmierć garbatym nosom? nie mógłby być wywieszony na stadionie żadnego europejskiego miasta. A już na pewno, nie w UK.
Polityczne umizgi do kibolskiego środowiska są pełzaniem po brzytwie. Ci ludzie muszą być wyeliminowani ze społecznego życia, ich głos musi na zawsze zniknąć ze stadionów i ekranów telewizyjnych. Leczenie choroby nie jest przyjemne, ani dla lekarza, ani dla pacjenta. Szturmowa pała, łzawiący gaz, zakazy stadionowe, areszty, dotkliwe grzywny, wreszcie kryminał. Nikt się od tego nie wymiga, ani Donek, ani Jarek, ani Leszek, ani Janusz. Biedny Donek ma pecha, że akurat padło na niego?”

Wszystko prawda, ale czy szturmowa pała itd? Mnie więzienia nie fascynują. Powszechna edukacja emocjonalna jest niezbędna i nic jej nie zastąpi. Czytam – http://muzyka.onet.pl/newsy/pop/akt-oskarzenia-wobec-kuby-w-i-michala-f,1,5150920,wiadomosc.html i gdyby to ode mnie zależało dostaliby program do poprowadzenia właśnie na temat przypadłości jak wyżej z wynagrodzeniem zależnym od jego jakości. Plusy „dodatnie i ujemne” jury składającego się z psychologów i socjologów mogłyby być decydujące. Głosowanie (sms-owe) publiczności też mogłoby być użyteczne.

 

 

 

One Response to Brak reakcji służb państwowych

  1. audionerd pisze:

    W miescie z ktorego pochodze, sredniej wielkosci, komendant policji dwa razy za mojej pamieci p-r-o-s-i-l dyrektorow placowek kulturalnych zeby zrganizowali chlopakom walesajacym sie po ulicach bez celu jakies zajecia. Bez skutku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>